Wadim Plast dostał medal targów Plastpol za wtryskarkę

Wadim Plast dostał medal targów…
Medal Targów Plastpol dla firmy Wadim Plast za wtryskarkę BOY 22 A z tzw. czystą przestrzenią formującą. Maszyna niemieckiego producenta, którego Wadim Plast jest przedstawicielem w Polsce, produkowała w Kielcach elementy do butelek infuzyjnych.

Wtryskarki niemieckiej firmy Dr. Boy przeznaczone są w największej mierze do zastosowań standardowych oraz specjalnych jak np. zademonstrowana na Plastpolu produkcja dla potrzeb medycznych.

To co w dużej mierze przesądza o innowacyjności maszyny pokazanej w ubiegłym tygodniu na targach przez Wadim Plast, to czysta komora. - W znaczny sposób zmniejsza ona przestrzeń, w której obowiązkowe jest utrzymanie sterylnych warunków potrzebnych do produkcji. Moduł przepływu laminarnego został tutaj zamontowany na osłonie wtryskarki. Gwarantuje tym samym przepływ czystego powietrza przez jednostkę zamykania oraz pakowania, która mieści się poniżej - tłumaczył nam w Kielcach Michael Kleinebrahm z firmy Dr. Boy.

wtryskarka Boy 22 A

Jak poinformowano nas w Kielcach wtryskarka Boy 22 A ze zintegrowanym systemem Laminar Flow Box i automatem do pakowania jest ekonomicznym rozwiązaniem sprawiającym, że sterylnie pakowane części wytwarzane są w czystej przestrzeni.

Za osłoną w obrębie jednostki zamykania zintegrowany system Spruepicker wyjmuje wlewki i przenosi poprzez zsyp do pojemnika. Wypraski wpadają do torby, która jest natychmiast hermetycznie uszczelniana. Wytworzone elementy są natychmiast transportowane przenośnikiem taśmowym bez potrzeby wykorzystania dodatkowych środków sterylizacji. Jeszcze jedną zaletą pomieszczenia czystego dostarczanego przez maszynę Boy jest produkcja opakowań, które są od razu zabezpieczone w sterylnych opakowaniach.

Warto też wiedzieć, że Dr Boy wprowadza na rynek również nowe sterowanie o nazwie Procan Alpha. Jest to znaczne ulepszenie dotychczasowego wysoce intuicyjnego systemu sterowania z oprogramowaniem typu PROCAN CT, z kolorowym monitorem TFT w technologii touch-screen.

Zenon Narojek, prezez firmy Wadim Plast oraz Michael Kleinebrahm z firmy Dr. Boy z medalem targów Plastpol

Jak działa nowe sterowanie Procan Alpha?

Odpowiedni regulator umożliwia dokładniejsze śledzenie ustawionych wartości zadanych. Wylicza z powtarzającego się przebiegu ruchów optymalne wartości zadane dla kolejnych cykli. Sterowanie w zasadzie zapamiętuje i to z wyprzedzeniem przebieg ruchów i samo się optymalizuje. Co szczególnie ważne, wszelkie zewnętrzne zmiany wprowadzanych wartości oraz tolerancje wewnątrz maszyny wyregulowane zostaną już od trzech, maksymalnie pięciu cyklach. Tego typu sterowanie umożliwia szybkie wyrównanie nawet stosunkowo małych odchyleń.


Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW
 

Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW, peryferia, systemy chłodzenia. SYSTEMY GORĄCOKANAŁOWE, normalia, narzędzia do obróbki powierzchni. FORMY WTRYSKOWE. Produkcja wtryskowa w standardzie CLEANROOM ISO8

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10