Wavin Tigris PERT/AL/PERT - rura do wszystkich kształtek

Zastosowanie i zalety dla instalatora

Cechy materiałowe i produktowe sprawiają, że wszystkie właściwości rury PE-RT/Al/PE-RT są bardzo dobre, dzięki czemu może ona być stosowana w takich samych zakresach zastosowań jak rura PE-Xc/Al/PE: w instalacjach ciepłej i zimnej wody użytkowej, instalacjach grzejnikowych i w ogrzewaniu podłogowym, a także w instalacjach technologicznych (woda lodowa i sprężone powietrze).

Instalator pracujący z rurą Wavin Tigris PE-RT/Al/PE-RT, korzysta z tych samych kształtek systemu Tigris. Oznacza to, że rura jest kompatybilna zarówno z kształtkami zaciskanymi promieniowo – tworzywowymi z PPSU (Tigris K1, K5) i mosiężnymi (Tigris M1, M5), jak i z najnowszymi kształtkami zaciskanymi osiowo z serii Tigris MX (z bezołowiowego mosiądzu DZR). Jedna rura – pasująca do wszystkich kształtek systemu Tigris - przyspiesza i ułatwia pracę. Ponadto, dzięki kompatybilności wszystkich elementów wchodzących w skład systemu Tigris, nie ma ryzyka popełnienia błędu w trakcie wykonywania instalacji. Równie ważny jest fakt, że rozwiązanie tego typu jest ekonomiczne - po pierwsze dlatego, że instalator może wykorzystać zakupione wcześniej rury Wavin na potrzeby przyszłych instalacji, w których używać będzie kształtek z serii Tigris, a po drugie dlatego, że rura Tigris PE-RT/Al/PE-RT zmniejsza zapotrzebowanie na kształtki, dzięki łatwemu gięciu.

Inne zalety rur Wavin Tigris PE-RT/Al/PE-RT, które z pewnością docenią instalatorzy to:

  • niewielki ciężar;
  • łatwość cięcia i zginania - optymalna grubość warstwy aluminium sprawia, że rurę można giąć ręcznie za pomocą sprężyny do gięcia lub giętarki do zginania rur;
  • szybki i bezpieczny montaż – rury Wavin może montować jeden instalator;
  • szeroki zakres średnic (16-75 mm);
  • dostępne z rurą osłonową.

Klasyfikacja wielowarstwowych rur kompozytowych Wavin Tigris PE-RT/Al/PE-RT - według rodzaju zastosowania - odpowiada normie ISO 21003. Rury Wavin przeznaczone do instalacji wody pitnej posiadają także certyfikaty: DVGW, KIWA, KOMO i atest higieniczny PZH.

untitled-1

Czytaj więcej:
Rury 111