Wieczko 38 mm do zamykania pojemników plastikowych

Wieczko 38 mm do zamykania pojemników plastikowych
38 milimetrowe zamknięcie typu PlastiTwist, wyposażone w wewnętrzną uszczelkę elastomerową, to jedno z najciekawszych rozwiązań technologicznych firmy Silgan White Cap.

Amerykańska firma Silgan, to czołowy światowy producent opakowań do produktów spożywczych oraz napojów. Spółka jest też jednym z największych dostawców opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego oraz wiodącym wytwórcą opakowań plastikowych powstających na potrzeby produktów higieny osobistej.

Ponadto Sligan specjalizuje się w produkcji wieczek metalowych, plastikowych oraz kompozytowych dla przemysłu spożywczego i napojowego. Silgan White Cap jest też wynalazcą procesu zamykania pojemników pod ciśnieniem. Firma jest obecna w naszym kraju, a jej siedziba znajduje się w Niepołomicach, gdzie odbywa się produkcja wieczek.

Jednym z najbardziej interesujących branżowych odkryć koncernu jest stworzenie zamknięcia o średnicy 38 mm, wzbogaconego o wewnętrzną uszczelkę elastomerową. Wieczko tego typu powstaje przy wykorzystaniu technologii formowania tłoczonego i nadaje się do napełniania na gorąco. Jest to produkt dwumateriałowy, utrzymujący podciśnienie. Zakrętka powstała z polipropylenu i zawiera elastomerowa uszczelkę otrzymywaną również w technologii formowania tłocznego. Uszczelka dostępna jest zarówno z właściwościami barierowymi jak też bez nich.

Wieczko 38 mm do zamykania pojemników plastikowych


Co istotne, w celu osiągnięcia właściwości prostszej aplikacji i szczelnego zamknięcia butelek plastikowych, wieczko zostało wzbogacone dwoma gwintami oraz płaskim profilem uszczelki. Co więcej nakrętka dysponuje również paskiem bezpieczeństwa typu „J”, który po otwarciu pozostaje na pojemniku. Ta cecha pozwala rozpoznać czy opakowanie było już wcześniej otwierane.

Dla sprawniejszego przeprowadzenia procesu otwierania, wieczko Plasti-Twist 38 mm wyróżnia się niskimi momentami otwarcia. Istnieje też możliwość wykonywania na nim wszelkiego rodzaju nadruków. Wedle życzenia odbiorców mogą to być druki czterokolorowe.

Wieczko 38 mm do zamykania pojemników plastikowychOmawiana zakrętka stosowana jest przy zamykaniu płynnych produktów żywnościowych i napojów niegazowanych - soków, mrożonej herbaty oraz napojów dla sportowców. Służy ponadto do zamykania wszelkiego rodzaju pojemników PET, HDPE i PP. Słowem, wieczko 38 mm Plasti-Twist jest przystosowane do zamykania pojemników plastikowych wykonanych z różnych materiałów. Jeśli chodzi o temperaturę napełniania, to w procesie na gorąco może ona dochodzić do 85 st. C z natychmiastowym chłodzeniem. Wieczka można również używać do napełniania na zimno.