Wielka moc nanocząsteczek

Wielka moc nanocząsteczek…

Obecna sytuacja epidemiologiczna na świecie spowodowała, że szczególną wagę przykładamy nie tylko do higieny osobistej, ale również do dezynfekcji przedmiotów używanych w życiu codziennym. Tak naprawdę każda rzecz, z którą się stykamy, począwszy od klamki, poprzez dziecięce klocki czy sportowy bidon, może być „nosicielem” dziesiątków milionów bakterii, grzybów i wirusów. Na szczęście jest sposób, dzięki któremu przedmioty mogą zyskać długotrwałą ochronę mikrobiologiczną. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na tego rodzaju zabezpieczenie artykułów codziennego użytku, firma WW Ekochem wprowadziła do swojej oferty dodatki do tworzyw sztucznych ze srebrem oraz cynkiem, dzięki którym można zwiększyć bezpieczeństwo i atrakcyjność swoich produktów.

Zastosowanie tworzyw w przedmiotach życia codziennego staje się coraz popularniejsze, nie tylko ze względu na ich wszechstronne możliwości czy stosunkowo niewielki koszt wytworzenia, ale również – co dziś jest niezwykle istotne – możliwość poddania ich recyklingowi. Wprowadzenie nanotechnologii jest kolejnym etapem rozwoju tej gałęzi produkcji, która, jak się okazuje, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom może chronić nas wszystkich. Nanocząsteczki srebra i cynku są odpowiedzią na poszukiwanie nowych środków przeciwustrojowych, a co więcej, można je z powodzeniem wykorzystywać w wyrobach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, filtrach czy tekstyliach.

Jak to działa?

Znakomite właściwości srebra znane były już od wieków, gdy wykorzystywano jego antybakteryjne działanie w medycynie czy kosmetyce. Srebro i cynk cechują się wysoką stabilnością oraz silnymi właściwościami biobójczymi wobec mikroorganizmów. Redukcja ich  do nanometrycznego rozmiaru wpłynęła na zwiększenie powierzchni czynnej cząstek, dzięki czemu wzrosła ich aktywność biologiczna i chemiczna.

Eko-Protector Ag wykorzystuje jony srebra równomiernie rozproszone w matrycy polimerowej, tworząc trwałą, odporną na drobnoustroje powierzchnię właściwą, która pozostaje stabilna w dowolnej temperaturze. Eko-Protector Ag może być stosowany w dowolnej żywicy, w tym w PU, PC, ABS, PP i PE.

Eko-Protector Zn dzięki zawartości cynku zakłóca rozwój drobnoustrojów w gotowych wyrobach, tworząc niezawodną ochronę przed mikroorganizmami. Eko-Protector Zn wykazuje stabilność poniżej 240°C, a zatem jest idealny dla żywic topiących się w niskich temperaturach, w tym TPE, TPU i olefin. Ponadto jest zalecany do produktów stosowanych w obszarach o wysokiej wilgotności np. łazienkach i obszarach zewnętrznych.

Mikroorganizmy, takie jak bakterie czy grzyby, nie stają się odporne na nanocząsteczki srebra lub cynku, dlatego produkty z ich zastosowaniem wykazują dożywotnie działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Nanocząsteczki w stężeniu zastosowanym przez WW Ekochem w swoich produktach są w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt czy środowiska.

Obszary zastosowania

Nikt z nas do końca nie wie, jak będzie wyglądał świat po epidemii. Zastosowanie biobójczych dodatków może być rozwiązaniem, dzięki któremu będziemy mogli chociaż w niewielkim stopniu ograniczyć wyśrubowane rygory higieniczne. Eko-Protector Ag oraz Eko-Protector Zn można z powodzeniem stosować w większości przedmiotów codziennego użytku, takich jak włączniki, klamki, długopisy, klawiatury, myszki czy popularne etui do telefonów. Sprawdzą się również znakomicie przy produkcji odzieży i akcesoriów ochronnych, jak np. maski, rękawiczki czy przyłbice.

Szczegółowe obszary zastosowania znajdują się w tabeli poniżej:

0006-2

WW Ekochem to firma od ponad 20 lat działająca na polskim i zagranicznym rynku tworzyw sztucznych. Posiada unikalny park maszynowy i własne laboratorium, dzięki czemu jest w stanie dopasować odpowiedni wariant rozwiązania do potrzeb klienta. Eko-Protector Ag oraz Eko-Protector Zn są kompatybilne z większością preparatów polimerowych, przez co można je łatwo włączyć do gotowego wyrobu.

Nie wiesz, czy możesz wdrożyć dodatki w swojej produkcji? Skontaktuj się z nami!

ekochem-post-linkedin-01


Absorber wilgoci, granulaty i regranulaty TPE, przemiały, wytłaczarki, butelczarki, ślimaki, urządzenia peryferyjne,

Polska, 87-123 Dobrzejewice, Akacjowa 1, Głogowo