Wittmann Battenfeld prezentuje swoje nowości wirtualnie

Wittmann Battenfeld prezentuje…

Po tym jak targi Fakuma 2020 zostały przełożone na następny rok ze względu na zagrożenie dla zdrowia, jakie stwarza wirus SARS-CoV-2, Wittmann Battenfeld postanowił zaprezentować eksponaty, pierwotnie planowane dla targów Fakuma, a także inne interesujące zastosowania za pośrednictwem filmów na stronie ''Wirtualne targi Fakuma".

Przygotowane filmy są prezentowane podczas spotkań z naszymi Klientami oraz podczas organizowanych przez firmę konferencji internetowych. By zapewnić jak najszerszy dostęp do przygotowanych materiałów są one także udostępnione na filmowym kanale YouTube. 

Innowacyjność: Ingrinder

Dzięki Ingrinder Wittmann Battenfeld stworzył innowacyjne rozwiązanie w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Ten produkt to wtryskarka zintegrowana z chwytakiem wlewków, młynem przy stanowiskowym i podajnikiem podciśnieniowym. Ważną zmianą jest możliwość obsługi chwytaka wlewków i młyna z poziomu układu sterowania UNILOG B8 wtryskarki. 

Wittmann Battenfeld prezentuje tę innowację z wykorzystaniem energooszczędnej wtryskarki hydraulicznej  maszyny z serii SmartPower 60/210. Na wtryskarce produkowane jest pudełko z PS. Chwytak wlewków Wittmann WP50 odbiera wlewki z formy o krotności 2+2 i wrzuca je do gardzieli młyna Wittmann G-Max 9. Uzyskany przemiał jest odbierany z młyna przez podajnik pod ciśnieniowy Wittmann FEEDMAX i jest podawany do leja zasypowego wtryskarki. Podajnik FEEDMAX wykorzystując zawór proporcjonalny DPV miesza materiał oryginalny z uzyskanym przemiałem. 

Szybkobieżna wtryskarka elektryczna EcoPower Xpress zaprojektowana dla przemysłu opakowaniowego

Kolejną atrakcją, którą Wittmann Battenfeld przedstawia wirtualnie swoim klientom, jest maszyna elektryczna z serii EcoPower Xpress. EcoPower Xpress to szybka, w pełni elektryczna maszyna o dużej wydajności, która jest szczególnie interesująca dla cienkościennych wyrobów w przemyśle opakowaniowym. Prezentujemy EcoPower Xpress 300/1100 +, wyposażoną w nowego robota szybkobieżnego Wittmann SONIC 131. Robot ten może być używany do zastosowań w aplikacjach z czasem cyklu od 4,0 s. Wirtualnie prezentujemy produkcję opakowania na margarynę. Pojemnik z PP produkowany jest z wykorzystaniem formy włoskiej firmy Abate w czasie cyklu 4,0 s.  

EcoPower Xpress 300/1100+
EcoPower Xpress 300/1100+

Kompletna komórka produkcyjna dla potrzeb medycyny MicroPower 15/10

Wittmann Battenfeld prezentuje swoje doświadczenie w dziedzinie technologii medycznej. Korzystając z wtryskarki MicroPower 15/10 o sile zamykania 15t pokazujemy produkcję mikro pierścienia ustalającego dla miniaturowych rurek medycznych. 8-mio gniazdowa forma została dostarczona przez austriacką firmę Wittner. Detale o wadze 2 mg są odbierane przez robota  Wittmann W8VS2. Wszystkie wypraski poddawane są kontroli optycznej. Produkcja odbywa się w warunkach medycznych. Warunki czystych pomieszczeń są utrzymane także dla etapu pakowania wykonanych wyprasek. 


MicroPower 15/10 MEDICAL
MicroPower 15/10 MEDICAL

: Mikro pierścień dla miniaturowych przewodów medycznych. Waga detalu 0,002 g
 Mikro pierścień dla miniaturowych przewodów medycznych. Waga detalu 0,002 g

Technologia płynnych silikonów LSR z wtryskarką SmartPower 120

Technologia LSR, jest istotną dla Wittmann Battenfeld, i dlatego przygotowaliśmy jej prezentację z wykorzystaniem energooszczędnej wtryskarki hydraulicznej SmartPower 120/350 . Na maszynie zamontowano 2-gniazdową formę austriackiej firmy Nexus. Firma Nexus jest także dostawcą systemu dozowania płynnych silikonów Nexus Z200.. Jest on wyposażony w nowy system sterowania Servomix z integracją ze sterowaniem wtryskarki poprzez OPC UA. W formie wtryskowej zastosowano nowatorską technologię zimnokanałową ze sterowaną zasuwą zaworową FLOWSET. Z wtryskarką współpracuje robot Wittmann W818. 

System zarządzania MES TEMI+ 

Wszystkie maszyny Wittmann Battenfeld można podłączyć do rozwiązania MES TEMI +. TEMI + jest specjalnie zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem potrzeb przemysłu tworzyw sztucznych i oferuje rozszerzone obliczenia OEE i pozyskiwanie danych z wtryskarek poprzez Euromap 63 lub 77, a także z urządzeń peryferyjnych poprzez Wittmann 4.0 / OPC UA. Nowa wersja TEMI + zawiera całkowicie nowy rodzaj oprogramowania dla interfejsu użytkownika (HMI), potężny planer produkcji i opcjonalny pakiet IMAGOxt do pomiarów graficznych, takich jak np. zużycie energii.

W nowej wersji znacząco zmieniono planowanie produkcji. Obecnie system pozwala na intuicyjne dodawanie lub przesuwanie zleceń produkcyjnych poprzez proste przeciąganie i ''upuszczanie''. Rozszerzono panel planowanych cykli konserwacyjnych i uproszczono prezentację tygodniowego harmonogramu zamówień. Opcjonalny pakiet IMAGOtx tworzy grafiki przedstawiające zużycie energii i materiałów. 

System zarządzania produkcją MES TEMI+
System zarządzania produkcją MES TEMI+
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna