Wittmann Battenfeld sprzedał 40-to tysięczną wtryskarkę

Wittmann Battenfeld sprzedał…

W lipcu tego roku Wittmann Battenfeld dostarczył do niemieckiej firmy Stiebel Eltron GmbH 40-to tysięczną wtryskarkę wyprodukowaną w zakładzie w Kottingbrunn.

Stiebel Eltron jest jednym z liderów rynku i technologii na całym świecie w zakresie usług budowlanych i energii odnawialnych. Siedziba Grupy znajduje się w Holzminden, gdzie znajduje się również największy zakład produkujący elektryczne ogrzewacze wody, urządzenia do bezpośredniego ogrzewania, a także pompy ciepła i systemy do wykorzystywania energii odnawialnej. Z kolei w Eschwege znajduje się zakład high-tech wytwarzający elementy termoplastyczne do wszystkich urządzeń produkowanych w ramach grupy.

W zakładzie w Eschwege produkowane są również małe podgrzewacze wody, kotły wodne oraz suszarki do rąk. Do produkcji części z tworzyw sztucznych Stiebel Eltron wykorzystuje technologię standardowego formowania wtryskowego oraz procesy specjalne, takie jak wtrysk dwukomponentowy czy obtrysk zaprasek.

Współpraca z firmą Battenfeld trwa już od ponad 30 lat. Około połowa z dwudziestu ośmiu wtryskarek zainstalowanych w Eschwege pochodzi z firmy Wittmann Battenfeld. Maszyna oddana do użytku w lipcu 2019 r. to model MacroPower 850/5100 z siłą zamykania 8.500 kN. Maszyny z serii MacroPower wyróżniają się kompaktową budową, wysoką sprawnością energetyczną. MacroPower osiąga wysoką prędkość za pomocą szybkich ruchów, szybkiego blokowania oraz szybkiego budowaniu siły zwarcia.

Nowo nabyta maszyna MacroPower 850 jest teraz piątą maszyną z tej serii zainstalowaną w Stiebel Eltron.

rstrutzberg-djackel-lmuenkel
Od lewej: Rainer Strutzberg,menedżer produkcji w Stiebel Eltron , Dieter Jackel, Wittmann Battenfeld oraz Lars Münkel, szef działu przetwórstwa tworzyw w Stiebel Eltron.

AD

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum