Wkład firmy Bio-Fed w European Green Deal 2030

Wkład firmy Bio-Fed w European…

Bio-Fed, jako oddział firmy Akro-Plastic GmbH, specjalizuje się w produkcji innowacyjnych biokompoundów pod kątem praktycznych zastosowań. Portfolio Bio-Fed pod nazwą handlową M·Vera jest stale poszerzane o nowe produkty. Przedsiębiorstwo rozwija i dostarcza od ręki szeroki asortyment nowoczesnych mieszanek na bazie PLA.

''European Green Deal'' jest koncepcją przedstawioną przez Komisję Europejską w grudniu 2019 roku, która ma na celu zredukowanie do 2050 roku emisji netto gazów cieplarnianych w UE do poziomu zero i uzyskanie tym samym, jako pierwszy kontynent, neutralności klimatycznej. Już w roku 2030 redukcja CO2 ma wynieść 55%. Produkując w przeważającej części zrównoważone produkty bez substancji kopalnych, bazujące na PLA, firma Bio-Fed może zaoferować alternatywne tworzywo dla znacznej części np. zastosowań opakowaniowych. Istotne typy M·Vera można poddawać obróbce zarówno w ramach formowania wtryskowego, jak i w procesie ekstruzji, np. termoforming.

PLA jako polimer w 100% pochodzenia biologicznego i przemysłowo kompostowalny, może mieć różnorakie zastosowania. Jedną z możliwości są m.in. opakowania środków żywności i kosmetyków oraz przedmioty pierwszej potrzeby, takie jak artykuły gospodarstwa domowego i materiały biurowe. Kompoundy PLA wyróżniają się zmienną sztywnością i typowo niską kurczliwością. Właściwości materiału można indywidualnie kształtować poprzez dodawanie różnych wypełniaczy i wzmacniaczy oraz dodatków uszlachetniających.

- Gdyby w naszym portfolio nie było odpowiedniego kompoundu, doświadczony zespół badawczy naszej firmy umożliwi wyjście naprzeciw życzeniom i wymaganiom klientów oraz wspólne stworzenie indywidualnie dopasowanych kompozytów na bazie PLA - mówi dr Stanisław Haftka, dyrektor ds. sprzedaży w Bio-Fed.

Jak twierdzi producent, możliwe są także mieszanki transparentne. Firma dąży ponadto do biodegradowalności zgodnej z certyfikatem ''OK compost Industrial''. Kompoundy można też zabarwiać koncentratami barwiącymi AF-Eco pochodzenia biologicznego, produkowanymi przez oddział siostrzany AF-Color. Są one tworzone i produkowane w ramach ścisłej współpracy obu przedsiębiorstw. 

bild-picture-1

Czytaj więcej:
Ekologia 656