Wojciech Wardacki nowym szefem Grupy Azoty

Wojciech Wardacki nowym szefem… Podczas posiedzenia rady nadzorczej Grupy Azoty w dn. 16 grudnia na stanowisko prezesa zarządu spółki został powołany dr Wojciech Wardacki. Zastąpił on na tym stanowisku dotychczasowego prezesa - Mariusza Bobera, który zarządzał Grupą Azoty niecałe dziesięć miesięcy, od lutego br. Obydwie uchwały w tej sprawie weszły w życie z dniem ich podjęcia.

Nowy prezes Grupy Azoty, 56-letni Wojciech Wardacki, posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle chemicznym. Zasiadał zarówno w zarządach, jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem SA, członkiem Zarządu Ciech SA. Od kwietnia br. jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA.

Był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP SA, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, Zakłady Chemiczne Zachem SA oraz Grupa Azoty Police. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska SA.

Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był również adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na tej uczelni zdobył także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie.

Pełnił funkcję posła na Sejm I kadencji.

- Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji - zapowiedział nowo powołany prezes. - Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, do której wchodzą cztery firmy, zachowując ich niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku.

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Czytaj więcej: