Wszystkie wtryskarki Allrounder S z napędem serwohydraulicznym

Wszystkie wtryskarki Allrounder…
Firma Arburg poinformowała o rozszerzeniu oferty wtryskarek serii Allrounder S. W związku z dużym zainteresowaniem maszynami z napędem serwohydraulicznym niemiecki producent zdecydował o wprowadzeniu takiego napędu do wszystkich maszyn hydraulicznych tej serii, o siłach zamykania od 125 do 5000 kN.

Napędy serwohydrauliczne charakteryzują się atrakcyjnym stosunkiem wydajności do ceny, energooszczędnością i niskim poziomem emitowanego hałasu. Układ napędu, składający się z silnika serwoelektrycznego i pompy o stałej wydajności, pozwala na bezstopniowe dopasowanie mocy do rzeczywistych potrzeb.

Cechą szczególną napędu tego typu jest możliwość jego zatrzymania na czas przestoju maszyny, nie powstają zatem straty na biegu jałowym. Umożliwia to zaoszczędzenie nawet 50 proc. energii, zwłaszcza podczas procesów o długim czasie chłodzenia. Równocześnie znacznie zmniejsza się zapotrzebowanie na chłodzenie i poziom hałasu wytwarzanego przez wtryskarkę.

Dla złożonych form wtryskowych, wymagających realizacji ruchów równoległych czy szybkobieżnej produkcji wyrobów przy dużej prędkości wtrysku, nadal dostępne są także rozwiązania napędów z układem dwóch pomp i akumulatorów hydraulicznych.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233