Wtryskarka Janus na targach Interplastica

Wtryskarka Janus na targach…
Firma Negri Bossi weźmie udział w targach Interplastica, które odbędą się od 29 stycznia do 1 lutego w Moskwie. Ta międzynarodowa wystawa odbywać się będzie jednocześnie z targami dla branży opakowań Upakovka-Upak Italia.

Na tragach zaprezentowana zostanie hybrydowa wtryskarka JANUS 220, obsługiwana przez robota Sytrama 811. Zestaw tych dwu urządzeń wyróżnia się, dzięki zastosowaniu technologii IML. Umożliwia ona wytwarzanie elementów ozdobnych na opakowaniach, w których etykieta nie jest przyklejona, lecz całkowicie połączona z materiałem plastycznym. Wygląda to tak, że robot pobiera etykietę i umieszcza ją bezpośrednio w formie, po czym rozpoczyna się proces wtryskiwania tworzywa. W rezultacie powstaje produkt z wtopioną etykietą. Technologia ta znajduje zastosowanie zazwyczaj przy produkcji opakowań do żywności, malarskich i kosmetycznych.

Wtryskarka Janus 220 podczas targów Interplastica produkować będzie na 4-gniazdowej formie jednorazowe kubeczki z polistyrenu. Doskonałą wydajność produkcji - zwłaszcza bardzo wysokie prędkości wtrysku wymagane przy wyrobach cienkościennych, takich jak kubki czy szklanki - zapewniają akumulatory.

wtryskarka janus


Typowe dla maszyn hybrydowych równoległe ruchy poszczególnych mechanizmów (za mechanizm zamykania i otwierania formy oraz obroty ślimaka odpowiadają silniki elektryczne, a za fazę wtrysku siłowniki hydrauliczne) zapewniają znaczną redukcję czasu cyklu produkcji, a to pozwala na optymalizację kosztów zużycia energii.

Czytaj więcej: Wtryskarki 481

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81


Reportaże

Forum

Iebm

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-05-23

Iebm

Porządkowanie przewodów do medium chłodzącego 2019-05-23

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18