Wtryskarki Jupiter już w Polsce

Wtryskarki Jupiter już w Polsce…
Firma Dospel Plastics powiększa asortyment oferowanych przez siebie wtryskarek.

Nowością w szerokim portfolio wtryskarek oferowanych przez Dospel Plastics i wyprodukowanych przez jego azjatyckiego partnera, czyli firmę Haitian Ningbo jest hydrauliczna maszyna z serii Jupiter.

Na serię Jupiter składa się 13 różnym modeli wtryskarek. Najmniejsza z nich dysponuje siłą zamknięcia 12000 kN, największa zaś siłą zamknięcia 60 000 kN. Jupiter to wtryskarki dwupłytowe. Największy z modeli posiada przestrzeń między kolumnami o wymiarach 2660x2300 mm, maksymalna wysokość formy to 2300 mm, średnica ślimaka wynosi 300 mm, a stosunek L/D ślimaka 22. Teoretyczna objętość wtrysku dla tej wtryskarki osiąga poziom 110270 cm3. Gramatura wtrysku, czyli parametr określający ile gramów tworzywa można maksymalnie wtrysnąć do formy w jednym cyklu to 100345 g. Z kolei wydajność wtrysku to 3620 g/s. Cylinder wyrzutnika jest zorientowany w przeciwnym kierunku, więc tym samym siła będzie bardziej równomiernie rozłożona na płytę wyrzutnika zapewniając jakość tworzonych części.

Maszyna jest szczególnie przydatna do zastosowań, które skupiają się na potrzebie przetwarzania wielkich elementów, które np. znajdują zastosowanie w branży samochodowej i opakowaniowej.

Wtryskarka Jupiter firmy Haitian


Czytaj więcej: Wtryskarki 513 Nowości 247

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81