Wtryskarki na targach Plastpol 2018

Wtryskarki na targach Plastpol…
Odbywające się w Kielcach targi Plastpol są okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Bardzo często prezentowane tutaj maszyny pracują wytwarzając przedmioty z tworzyw sztucznych, a zwiedzający mogą zobaczyć proces powstawania produktu na żywo. My odwiedziliśmy dostawców wtryskarek, które są bardzo licznie prezentowane podczas tegorocznej edycji targów. Poniżej prezentujemy wybrane maszyny i technologie prezentowane są na tegorocznej wystawie.

Technologie high-tech firmy Arburg, stoisko E-30

Podczas targów Plastpol firma Arburg prezentuje wtryskarkę hydrauliczną 570S, przeznaczoną do wtrysku wielokomponentowego. Na stoisku prezentowany jest przykład aplikacji specjalnej, w tym przypadku wtrysku dwukomponentowego opartego na dwóch skrajnie różnych materiałach - PA oraz ciekłym silikonie LSR.

Drugą prezentowaną przez Arburg maszyną jest wtryskarka elektryczna o sile zamykania 200 ton zintegrowana z trzyosiowym robotem MultiLift. Wtryskarka podczas targów prezentuje możliwości firmy w zakresie produkcji elementów optycznych.

- Forma wtryskowa jest termostatowana za pomocą techniki Variotherm, czyli dynamicznego termostatowania i schładzania form wtryskowych - podkreśla pan Marek Zembrzuski z firmy Arburg.

Wtryskarka Arburg


Wtryskarki KraussMaffei, Dopak, stoisko F-3

Elektryczne wtryskarki serii PX wyróżnia szeroki wybór kombinacji układów zamykania i agregatów wtryskowych. Wyposażone zostały w szeroko podpartą ruchomą płytę mocującą formę na prowadnicach liniowych, szybki podwójny 5-przegubowy kolanowy układ zamykania, a także po dwie wielkości płyt dla każdej siły zwarcia.

Z kolei kompaktowe wtryskarki serii CX dzięki rozmaitym modułom umożliwiają precyzyjną konfigurację każdej maszyny, zarówno w małych wtryskowniach jak i w koncernach technologicznych. W pełni hydrauliczna seria CX to wydajne i wielofunkcyjne maszyny dwupłytowe z samonośnym układem zamykania do 1600kN. Wtryskarki są niezwykle efektywne, dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią BluePower. Znajdują zastosowanie przy produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla motoryzacji, medycyny, branży elektrycznej i elektrotechnicznej oraz opakowań.

wtryskarki krauss maffei dopak


Wtryskarki Zhafir Plastics Machinery i Haitian, Mapro Polska, stoisko G-15

Zhafir skonstruował nową serię wtryskarek Zeres, bazującą na technologii napędów elektrycznych, wyposażoną w zintegrowany, energooszczędny układ hydrauliczny, m.in. do obsługi firm z rdzeniami hydraulicznymi. Układ zamykania realizowany poprzez napęd serwo-elektryczny zwiększa stabilność i wydłużą żywotność wtryskarki oraz formy.

wtryskarki zeres mapro


Wtryskarki Haitian serii Mars II to druga generacja energooszczędnych wtryskarek z serwo-napędem. Przeprojektowana płyta ruchoma zapewnia optymalny rozkład obciążeń przenoszonych z układu kolanowego na formę wtryskową. Nowe tuleje grafitowo-stalowe zapewniają lepszą wytrzymałość i funkcjonalność, wpływając na polepszenie wydajności układu smarowania, a poprzez to zmniejszenie zużycia czynnika smarującego. Płynne działanie i zminimalizowane tarcia zapewniają dłuższą żywotność układu kolanowego.

WTRYSKARKA HAITIAN


Wtryskarki Sumitomo (SHI) Demag, stoisko F-19

Elektryczna wtryskarka IntElect 50/360-110 to maszyna energoszczędna, na której dla podniesienia jakości produkcji, zainstalowano system kamer termowizyjnych IR, który w prosty i łatwy sposób pozwala czuwać nad wysoką jakością każdego produkowanego detalu. System IR składa się z kamery termowizyjnej na podczerwień oraz mini komputera. Elementy te zintegrowane z oprogramowaniem panelu sterowania NC5, na którym można obserwować wszystkie parametry zarówno formy jak i procesu. System IR przesyła w czasie rzeczywistym wszystkie dane, aby w porę wychwycić nieprawidłowości procesu, takie jak np. zbyt wysoka temperatura detalu lub niewyrzucenie detalu z formy, i zapobiec produkcji wadliwych detali, co generowałoby niepotrzebne zużycie materiału, a w konsekwencji dodatkowe koszty dla przetwórcy.

wtryskarka sumitomo demag


Wtryskarki Engel, stoisko F-4

Austriacki koncern Engel prezentuje dwa wysoko zintegrowane gniazda produkcyjne. Engel duo 500 jest jedną z najmniejszych maszyn z tej serii konstrukcyjnej, a przy czasie suchego cyklu wynoszącym 2,6 sekundy i drodze otwarcia 600 mm - również jedną z najszybszych maszyn dwupłytowych.Na targach maszyna duo 3550/500 w połączeniu z robotem liniowym produkuje pokrywy do silników z PP wzmacnianego włóknami szklanymi i mineralnymi.

Przy drugim zastosowaniu firma Engel podkreśla potencjał wydajności zintegrowanych procesów. W technologii IML na całkowicie elektrycznej maszynie Engel e-motion 440/160 ze zintegrowanym robotem liniowym viper 12 i automatyzacją IML firmy TMA Automation w jednym etapie roboczym powstają gotowe do sprzedaży ozdobne pokrywki do opakowań produktów spożywczych.

wtryskarki engel


Wtryskarki Wittmann Battenfeld, stoisko F-11

Austriacki producent maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego zaprezentował technologię wtrysku dwukomponentowego, w tym przypadku tworzywa termoplastycznego i płynnych silikonów.

- Dolna połowa formy przeznaczona jest do tworzywa termoplastycznego, ta część formy jest chłodzona, górna część formy zaś jest grzana co zdecydowanie rozszerza możliwości technologiczne - mówi Bogdan Zabrzewski prezes Wittmann Battenfeld Polska. Technologię tę prezentujemy na hydraulicznej maszynie SmartPower 180, z napędem energooszczędnym.

wtryskarki wittmann battenfeld


Wtryskarki Hurmak, stoisko C-22

Polski oddział tureckiego koncernu Hurmak zaprezentował klasyczną maszynę kolanową ze swojej serii ECO wyposażoną w serwonapęd Baumiller oraz pompę Marzocchi, na której podczas targów wtryskiwany jest 14-gramowy, cienkościenny detal o grubości ścianki wynoszącej 0,7 mm.

Drugim prezentowanym urządzeniem jest wtryskarka Zenith 200, wyposażoną w system sterowania firmy KEBA, z 15-calowym ekranem multi-touch. Na maszynie produkowany jest detal o wadze 320 gram. Interesująca jest możliwość płynnej zmiany podawanego tworzywa, w tym konkretnym przypadku na tworzywo biopochodne. Na stosiku Hurmak Polska zwiedzający mogli też obejrzeć wtryskarkę niskociśnieniową do obtrysku elektroniki.

- Na naszym stoisku obecny jest również senior manager segmentu tworzyw sztucznych firmy KEBA, z którym wspólnie prezentujemy system Keplast, prosty i przyjazny dla użytkowników program efektywnego nadzorowania procesu produkcyjnego - mówi Jakub Mączka, prezes zarządu Hurmak Polska.

Wtryskarki Hurmak


Czytaj więcej: Wtryskarki 530 Targi 1017


urzawa urzawa
*.221.120.171

Wysłany: 2018-05-27 17:56:26

fajne maszyny