Wykrawarki rewolwerowe Finn Power E6 z dodatkową osią sterowania

Wykrawarki rewolwerowe Finn… Firma Abplanalp Consulting powiększyła swój asortyment. W posiadanej przez nią ofercie znajdują się też ekonomiczne i ekologiczne wykrawarki rewolwerowe marki Finn Power serii E. Są one wyposażone w serwonapęd elektryczny bijaka oraz najnowszy system napędu w osiach X i Y.

Maszyna E6 Finn Power jest centrum obróbczym sterowanym w pięciu osiach. Służy ono do produkcji elementów z blachy z możliwością wykonywania rozmaitych czynności w postaci wykrawania, niblowania, cięcia, przetłaczania, znakowania, gięcia oraz gwintowania.

Dlaczego warto się zapoznać z urządzeniem Finn Power?

Oto bowiem typowe wykrawarki dostępne na rynku posiadają cztery osie sterowane CNC. Tymczasem wykrawarki serii E Finn Power są wyposażone w jeszcze jedną dodatkową oś, czyli tzw. „up forming”. Pozwala on na programowanie ruchu matrycy w pionie. Mechanizm formowania z przesuwaną w pionie matrycą umożliwia natomiast wykonywanie wyższych przetłoczeń w arkuszu niż ma to miejsce w większości pras rewolwerowych. Dostępny jest tu cały dystans pomiędzy górną i dolną tarczą rewolweru. To z kolei sprawia, że całkowita wysokość przetłoczeń, np. otwórów wentylacyjnych lub mostków może wynosić nawet 16 mm z pozostawieniem wolnej przestrzeni na swobodny przesuw.

Jakość urządzenia zwiększa też fakt zastosowania w nim technologii „Ecopunch”. Dzięki niej maszyna jest wysoce energooszczędna, a średnie użycie energii nie przekracza 5 kW nawet podczas cięcia grubej blachy. Dzieje się tak ponieważ E Finn Power jest w stanie wykorzystać energię wyzwalaną przy hamowaniu osi napędowych.

Wykrawarka rewolwerowa Finn Power E6


Co ważne, omawiane centrum jest wyposażone w stół szczotkowy. Taka struktura stołu eliminuje hałas oraz chroni przed porysowaniem powierzchnię obrabianego arkusza. Wchodzący w skład maszyny stół charakteryzuje się rozmiarem, który pozwala na obróbkę pełnych handlowych arkuszy o wymiarach 1500x3000 mm i to bez konieczności dostawiania dodatkowych stołów. Długość belki koordynacyjnej umożliwia również obróbkę arkusza na długości 3074 mm i to bez potrzeby repozycji. To natomiast wpływa na czas i dokładność prowadzonej obróbki.

Czas teraz na wyszczególnienie najważniejszych parametrów maszyny E6.

Jej najistotniejsze wyróżniki, to serwoelektryczny napęd suwaka, który zapewnia programowanie wysokości stempla nad blachą, skoku stempla oraz szybkości wykrawania. Nacisk prasy dochodzi do 200 kN, a opcjonalnie nawet do 300 kN. Grubość obsługiwanej blachy kształtuje się na poziomie 0,5 - 8 mm. Ciężar arkusza dochodzi natomiast do 200 kg. Jeśli chodzi o szybkość wykrawania, to przy niblowaniu dochodzi ona do 900 uderzeń na minutę, a jeśli stosuje się tryb znakowania, to do 2800 uderzeń na minutę. Prędkość posuwów poprzecznych arkusza osiąga maksymalną wartość do 150 m/min. Obszar roboczy w osi X wynosi 3074 mm bez repozycji.

Firma Abplanalp Consulting istnieje na rynku prawie 30 lat. Jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które zajęły się sprzedażą obrabiarek na terenie Polski. Posiada również rozwinięty dział przetwórstwa tworzyw sztucznych. W znajdującym się w Warszawie i należącym do niej Centrum Technicznym mieści się stała ekspozycja oferowanych przez spółkę urządzeń.

Czytaj więcej:
Maszyny 590
Nowości 317

brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska