Wystartowały targi MSV w Brnie

Wystartowały targi MSV w Brnie…
W czeskim Brnie rozpoczęły się targi branży maszynowej MSV 2016. W tegorocznej edycji imprezy bierze udział najwyższa od czasów kryzysu z 2008 roku liczba wystawców. Oprócz firm czeskich, zarówno producentów krajowych, jak i przedstawicieli międzynarodowych marek, zwiększył się w tym roku także udział firm spoza Czech. W sumie swoją reprezentację na targach będzie miało 35 krajów, a połowa spośród wszystkich 1700 wystawców to firmy zagraniczne. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu kilku dni targowych, od 3 do 7 października, tereny targów odwiedzi przynajmniej 75 tys. gości.

Czeska gospodarka rozwija się, a ze strony przemysłu płyną zamówienia na nowe technologie, co znajduje odzwierciedlenie w poziomie zainteresowania międzynarodowych wystawców. Po raz pierwszy w historii udział zagranicznych firm w brneńskich targach osiągnął blisko 50 proc. Jest to między innymi skutek bardzo licznej reprezentacji firm z Chin, które są krajem partnerskim tegorocznej edycji wydarzenia. Ponad 150 firm przemysłowych z Pekinu, Szanghaju i innych centrów przemysłowych zaprezentuje podczas targów swoją ofertę. Cała hala A1 będzie zajęta przez stoiska spółek z Państwa Środka, a wiele firm z tego kraju będzie się wystawiać w hali H. Wśród wydarzeń towarzyszących znajdzie się m.in. czesko-chińskie forum przemysłowe, spotkania b2b czy chiński wieczór galowy.

Jeśli chodzi o powierzchnię, udział chińskich przedsiębiorstw będzie w tym roku najbardziej okazały spośród prezentacji innych wystawców spoza Czech, jednak biorąc pod uwagę liczbę firm, liderem są Niemcy z 274 firmami - aż 15 proc. z nich będzie na targach MSV wystawiać się po raz pierwszy. Większość z nich to wystawcy targów IMT i WELDING.

Wzrósł także udział firm słowackich. Przygotowane zostało m.in. oficjalne stoisko o powierzchni 150 m kw. Największe stoisko spośród firm słowackich należeć będzie do firmy Železiarne Podbrezová, która zaprezentuje materiały i komponenty metalowe. Inne duże stoisko zaprezentuje firmy maszynowe Trens SK i Makino.

Organizatorzy odnotowali znaczący wzrost zainteresowania targami ze strony przedsiębiorstw włoskich. Największe ekspozycje przedstawią firmy BLM, Adige i Moretto. Wśród firm włoskich wystawiających się na targach po raz pierwszy wyliczyć można np. Unilever, P.E.I. oraz OMCD.

Tradycyjnie silną reprezentację będą miały Austria i Szwajcaria. W hali Z znajdzie się oficjalne stoisko Indii i Korei.

Wchodzące w skład bloku MSV targi PLASTEX ponownie będą gościć największych przedstawicieli branży. Ilość zgłoszeń zadecydowała o tym, iż organizatorzy zdecydowali się na powiększenie przewidzianej wcześniej powierzchni - prezentacje firm z branży tworzyw sztucznych będzie można obejrzeć w hali G1 i G2.

W przypadku targów PLASTEX warto zaznaczyć wzrost zainteresowania firm portugalskich. Podczas gdy w 2012 roku w Brnie nie wystawiła się żadna firma z tego kraju, dwa lata później wystawiły się trzy firmy, zaś w tym roku będzie można obejrzeć ofertę dziewięciu wystawców portugalskich, w tym także stowarzyszenia branżowego CEFAMOL, skupiającego 250 spółek. Warto odnotować również obecność producenta tworzyw z Iranu - to pierwszy przypadek udziału firmy z tego kraju w targach MSV po 1989 roku.

Oferta polskich firm tworzywowych będzie prezentowana na targach głównie za pośrednictwem lokalnych przedstawicieli. Z własnymi stoiskami obecne są w Brnie firmy TER Plastics Polska oraz Listemann Polska.

MSV