Wytłaczarki laboratoryjne od Labtech Engineering

Wytłaczarki laboratoryjne… Szwedzko-tajlandzka firma LABTECH ENGINEERING produkuje laboratoryjne urządzenia i linie do przetwarzania tworzyw sztucznych, gumy oraz materiałów biodegradowalnych. Przyjrzyjmy się jej najnowszym urządzeniom.

Unikalna mikro-wytłaczarka stożkowa jednoślimakowa, model LE8-30/C

Wytłaczarka ma stożkowy cylinder i ślimak, a cylinder zaczyna się od średnicy 18 mm, a kończy na średnicy 8 mm. Długość ślimaka wynosi 30 L/D.

Dzięki stożkowej konstrukcji wytłaczarka może być zasilania w porównywalnie duże cząsteczki proszków lub standardowych granulek. Cylinder posiada jedną strefę grzewczą kontrolowaną temperaturą z ustawianiem cyfrowym i odczytem.

cylinder i ślimak


Wytłaczarka wyposażona jest w napęd sprzęgniętym silnikiem DC o zmiennej prędkości, którą można ustawiać za pomocą potencjometru na panelu sterowania.

wytłaczarka stożkowa


Większe jednoślimakowe wytłaczarki mogą posiadać ślimaki o średnicy 12,5, 20, 25, 30 aż do 60 mm.

Ultra Mikro Linia Rozdmuchu Folii

Ultra mikro linia do rozdmuchu folii posiada wieżę o szerokość 150 mm, która umożliwia przebieg folii o maksymalnej szerokości rękawa na płasko do 100 mm. Sprężynujące gumowe rolki dociskowe, jedna ze stali chromowanej, a druga z powlekana gumą, napędzane są silnikiem DC o zmiennej prędkości. Rama-A posiada kątową regulację i 2 ramy stabilizujące balon z regulacją dla różnych średnic. Regulacja wieży pomiędzy głowicą a rolkami dociskowymi możliwa jest w zakresie od 445 do 640 mm. Głowica spiralna odpowiednia do przetwarzania tworzyw termoplastycznych z wlotem od spodu i łączona z wytłaczarką za pomocą zacisku „C”. Ustnik centrowany 4 śrubami. Pierścień chłodzący ma regulowaną szczelinę ustnika, a zimne powietrze dostarczane jest turbodmuchawą o regulowanej prędkości, zamontowaną w dolnej części wieży. Powietrze dostarczane jest przez cztery elastyczne węże.

Ultra Mikro Linia Rozdmuchu Folii


Czytaj więcej:

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50