Wzrośnie produkcja tworzyw DuPont w USA

Wzrośnie produkcja tworzyw…
Spółka DuPont Packaging & Industrial Polymers poinformowała, iż w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku planuje zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie kopolimerów etylenu w zakładach zlokalizowanych w Teksasie. W ramach projektowanego na kolejne 3-4 lata programu inwestycyjnego koncern zamierza wyłożyć na rozwój mocy produkcyjnych ponad 100 mln dol. Ponad jedna trzecia inwestycji zostanie przeprowadzona do końca przyszłego roku.

Planowane inwestycje mają zwiększyć moce produkcyjne DuPont w zakresie takich materiałów, jak między innymi jonomer Surlyn, kopolimery Nucrel, Elvaloy i Elvax czy elastomer Vamac.

- Zauważamy rosnące zapotrzebowanie rynkowe na te produkty - mówi William J. Harvey, prezydent spółki DuPont Packaging & Industrial Polymers. - Nasze zróżnicowane produkty o wysokiej jakości są używane w różnych sektorach rynków rozwiniętych. Przykładem mogą być opakowania, które pomagają ograniczyć marnowanie żywności i oferują konsumentom wygodę użytkowania, materiały do konstruowania bardziej efektywnych pojazdów, rozwiązania dla drogownictwa, budownictwa i architektury.

DuPont Packaging & Industrial Polymers jest producentem tworzyw o wysokich właściwościach dla branży opakowaniowej i sektora przemysłowego. Jest częścią koncernu DuPont, należącego do największych firm chemicznych na świecie. W ubiegłym roku przychody DuPont wyniosły 36 mld dol.