Yili China inwestuje w dwie linie Sidel do pakowania butelek PET

Yili China inwestuje w dwie…

Wiodąca chińska marka mleczarska Yili podkreśliła swoje zaufanie dotyczące wieloletniej współpracy z firmą Sidel, stawiając na opakowania PET na potrzeby płynnych produktów mleczarskich - firma nabyła i wprowadziła do produkcji dwie kompletne linie pakujące PET, obejmujące między innymi urządzenie Sidel Aseptic Combi Predis, wyposażone w wyjątkowe rozwiązanie sterylizacji preform na sucho.

Największy na świecie producent płynnych produktów mleczarskich, firma Yili , stara się dostarczać chińskim konsumentom wysokiej jakości, odżywcze, zdrowe i innowacyjne produkty mleczne. Stale rosnące wyniki sprzedaży firmy pokazują, w jaki sposób udaje im się skutecznie wyróżnić swoją markę dzięki produktom mleczarskim klasy premium. Opakowania PET mogą wspomóc dalszy rozwój firmy, oferując klientom nowe doświadczenia w porównaniu z tradycyjnym formatem kartonu, jednocześnie umożliwiając bardziej elastyczną produkcję.

Całkowite zaufanie do korzyści płynących z wykorzystania opakowań PET

Firma Yili mocno wierzy w potencjał PET jako materiału opakowaniowego, ponieważ doskonale odpowiada oczekiwaniom chińskich konsumentów - opakowania PET są przyjazne dla użytkownika, odporne na stłuczenie, można je ponownie zamknąć, a także poddać recyklingowi. PET jako materiał zapewnia również swobodę w projektowaniu butelek, co pozwoli wyróżnić markę mleczarską na półkach chińskich supermarketów. Przede wszystkim jednak opakowania PET oferują ogromne korzyści w zakresie ochrony fizycznej żywności, są bowiem doskonałą barierą, która pomaga w zachowaniu właściwości odżywczych i sensorycznych jogurtów na wszystkich etapach - od produkcji, przez magazynowanie i wysyłkę, aż po dystrybucję. Co więcej, szczelność zamknięcia zwiększa wygodę korzystania z opakowań PET, a jednocześnie pozwala na rezygnację ze stosowania folii aluminiowej.

Wszystkie te czynniki wpłynęły na zmianę strategii firmy Yili i częściowe przestawienie produkcji z kartonów na butelki PET w celu wprowadzenia innowacyjnych opakowań. Stanowi to naprawdę ważny i pionierski ruch na chińskim rynku mleczarskim. W wyniku wprowadzonych zmian, jogurt grecki Ambrosial, pakowany w jednorazowe butelki PET, cieszy się ogromną popularnością od momentu wprowadzenia na rynek. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie rynku na ten wysokiej jakości jogurt pitny, w połączeniu z chęcią do wprowadzania innowacji, firma Yili zdecydowała się na dokonanie inwestycji w kilka nowych aseptycznych linii pakujących PET. W tej kwestii zaś najbardziej logicznym wyborem okazały się produkty firmy Sidel, a to ze względu na rzetelną i opartą na zaufaniu współpracę obu firm w przeszłości. Zespół firmy Yili docenił przede wszystkim spostrzeżenia oraz informacje firmy Sidel na temat trendów na rynku napojów i projektowania opakowań, a także wiedzę przedstawicieli firmy na temat aseptycznego pakowania żywności do butelek PET - wszystkie te czynniki okazały się niezwykle pomocne dla wiodącej chińskiej marki mleczarskiej.

Bariera PET zapewniająca pięciomiesięczny okres przechowywania produktu

Dzięki wsparciu firmy Sidel, firma Yili stała się pierwszym podmiotem na rynku pakującym jogurt grecki Ambrosial w butelki PET w celu dystrybucji w temperaturze pokojowej. Do tej pory produkt ten był oferowany wyłącznie w kartonach. Obie firmy podjęły współpracę w celu zagwarantowania odpowiednich właściwości bariery zapewnianej przez butelki PET i ustalenia, który rodzaj opakowania pozwoli jogurtom firmy Yili zachować świeży smak oraz wysoką zawartość witamin przez najdłuższy czas. Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne z racji tego, że na jakość produktu może wpłynąć zarówno działanie światła, jak i tlenu czy wysokiej temperatury. Wszystkie te wymagania uzasadniły konieczność zastosowania nieprzejrzystych opakowań barierowych.

Eksperci firmy Sidel zajmujący się płynnymi produktami mleczarskimi oraz opakowaniami przeprowadzili szereg badań laboratoryjnych w celu określenia zachowania się różnych płynnych produktów mleczarskich (jogurt, białe mleko UHT) w kilku rodzajach opakowań barierowych PET (wielowarstwowych i jednowarstwowych rozwiązań ze zróżnicowaną zawartością TiO2). Naukowcy zajmowali się też badaniem nakrętek o różnym stopniu przejrzystości w celu osiągnięcia optymalnych właściwości zabezpieczenia przed światłem i tlenem, a także w celu zapewnienia stabilności produktu bez jakichkolwiek zmian smakowych lub kolorystycznych. Wszystkie te analizy potwierdziły, że sprawdzone i zatwierdzone rozwiązania w zakresie opakowań oraz zakrętek PET, w połączeniu z aseptycznymi urządzeniami napełniającymi firmy Sidel pozwolą na osiągnięcie 5-miesięcznego okresu przydatności do spożycia jogurtów, a jednocześnie zapewnią pełne bezpieczeństwo w całym łańcuchu dostaw w zakresie dystrybucji w temperaturze pokojowej. Zespół firmy Yili był pod szczególnym wrażeniem wsparcia technicznego otrzymanego ze strony pracowników firmy Sidel w zakresie opracowania nowych produktów, a także zróżnicowanych metod testowania stosowanych w celu zakwalifikowania i wdrożenia rozwiązań w zakresie opakowań barierowych PET.