Za nami targi SyMas

Za nami targi SyMas Za nami druga edycja targów obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych easyFairs SyMas oraz premierowa edycja targów utrzymania ruchu, planowania i optymalizacji produkcji easyFairs Maintenance.

Obydwie imprezy odbyły się w Krakowie, a w ciągu dwóch targowych dni na 67 stoiskach można było zapoznać się z produktami i usługami 88 firm z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Belgii, Holandii, reprezentujących branżę materiałów sypkich i masowych oraz sektor utrzymania ruchu w firmach.

Na stoiskach zaprezentowano m.in. urządzenia weryfikujące, filtrujące, separujące, transportujące oraz aparaturę kontrolno-pomiarową, a także rozwiązania z zakresu konserwacji maszyn i urządzeń, automatyki, robotyki i mechaniki.

Zakres tematyczny imprezy, a w szczególności połączenie problematyki targów SyMas z Maintenance spotkały się z aprobatą zarówno ze strony zwiedzających targi, jak i wystawców. Pomimo fatalnych warunków pogodowych, targi odwiedziły osoby ściśle związane z prezentowaną tematyką, reprezentujące głównie firmy z branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, energetycznej oraz mechanicznej.

Za nami targi SyMas


Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, zdecydowana większość uczestników targów była zadowolona z prezentowanej oferty, z jej doboru, jak również z profilu wystawców. Wśród ankietowanych pojawiały się opinie, że zorganizowanie targów dla tej właśnie branży i wysoka specjalizacja ułatwiły dostęp do poszukiwanych produktów.

Dla 40 proc. ankietowanych największym plusem była profesjonalna obsługa targów i dobra organizacja. Doceniali oni przede wszystkim estetyczną zabudowę stoisk, sprawną organizację imprezy i atmosferę.

Dla znacznej ilości ankietowanych największą zaletą targów była branża jaką one obejmowały. Zwiedzający zaznaczali, że istnieje potrzeba organizacji tego typu spotkań przedstawicieli firm i potencjalnych klientów, a także, że proponowana forma im odpowiada. Wśród opinii pojawiały się wypowiedzi, że dużym plusem jest szansa nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracownikami danej firmy, atrakcyjna jest także możliwość obejrzenia maszyn i zapoznania się z ich działaniem.

Jak wynika z opinii wystawców udział w targach był da nich szansą na zaprezentowanie swoich produktów wśród wąskiej grupy docelowej, zdaniem wielu z nich, targi wypełniły niszę na rynku. Ważny był także dobór zwiedzających – większość zwiedzających stanowili ludzie bezpośrednio związani z tematyką, posiadający już wiedzę na temat oferowanych urządzeń. Dla części wystawców plusem był również krótki czas trwania targów. Warto podkreślić, iż zarówno wystawcy jak i zwiedzający doceniali oszczędność czasu.

Targom, podobnie jak podczas zeszłej edycji, towarzyszyła Konferencja „Materiały Sypkie i Masowe”. Dopełnieniem oferty wystawców były również prezentacje learnShops, dzięki którym odwiedzający mieli możliwość szerszego zapoznania się z ofertą wystawców oraz ogólną tematyką materiałów sypkich i masowych jak i zagadnieniem utrzymania ruchu w firmach. Swoje seminaria zorganizowały również firmy Sofraden oraz J-Tec.

Czytaj więcej:
Targi 1169