Zakończono modernizację polskiej fabryki Indorama

Zakończono modernizację polskiej…
Specjalizująca się w konstrukcjach przemysłowych firma Uhde Inventa-Fischer zakończyła modernizację należącej do Indorama Ventures włocławskiej fabryki produkującej PET jakości butelkowej. Moce produkcyjne instalacji oddanej do użytku przez tę samą firmę w 2002 roku zostały zwiększone ze 160 tys. ton do 216 tys. ton rocznie. Jednocześnie dzięki efektowi skali zmniejszone zostały koszty produkcji, a zwłaszcza w zakresie energii i efektywności wykorzystania surowców.

Proces modernizacji, polegający m.in. na optymalizacji pracy reaktorów i systemów rurowych, był przeprowadzony w taki sposób, aby nie narażać fabryki na zbyt długie przestoje i nie spowodować obniżenia jakości produkcji. Zakres prac prowadzonych przez firmę Uhde Inventa-Fischer obejmował opracowanie projektu, dostawę sprzętu oraz nadzór nad pracami i ich odbiór.

Według wcześniejszych informacji koszt modernizacji instalacji ma wynosić 100,8 mln zł, a dzięki realizacji inwestycji spółka miała zatrudnić we Włocławku 30 nowych pracowników.

Koncern Indorama pojawił się w Polsce w 2011 roku, kiedy to przejął od SK Eurochem działającą od 2005 fabrykę PET we Włocławku. Indorama należy do ścisłej czołówki światowych producentów PET, jest także ważnym graczem na rynku PTA. W 2013 roku przychody firmy wyniosły 7,5 mld dol. W 42 lokalizacjach na całym świecie firma zatrudnia 9 tys. pracowników.

Firma Uhde Inventa-Fischer jest częścią koncernu ThyssenKrupp Industrial Solutions AG. Spółka z siedzibą w Berlinie i szwajcarskim Domat/Ems specjalizuje się w konstrukcjach dla branży chemicznej, zwłaszcza instalacjach do produkcji poliestrów, poliamidów i PLA. Na całym świecie firma zbudowała ponad 400 tego typu instalacji.