Zakończyły się Targi KOMPOZYTmeeting 2020

Zakończyły się Targi KOMPOZYTmeeting…

27 lutego 2020 r. zakończyła się kolejna edycja Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, podczas których zaprezentowano nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych. Firmy zaprezentowały odwiedzającym zarówno dotychczasowe rozwiązania i produkty, a także rynkowe nowości, a targi były doskonałą okazją do odświeżenie dotychczasowych kontaktów, a także do nawiązania nowych relacji biznesowych. 

Wśród prezentowanych rozwiązań i urządzeń były m.in.: specjalistyczne oraz precyzyjne urządzenia służące do badań VT (Virtual Testing) i kontroli wizualnej na stoisku Endo-Tech Buczma Wiśniewski Sp. J. "Shim-Pol A.M. Borzymowski". Firma Protekt Grzegorz Łaszkiewicz pokazała rozwiązania z zakresu prawidłowego użytkowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Everest Polska Sp. z o.o. zaprezentował  sprzęt Everest VIT - urządzenia do zdalnych badań wizualnych. Z kolei NDT-NET sp. z o.o. proponowała warsztaty z radiografii cyfrowej, badań wizualnych bada ultradźwiękowych itp.

Elmetal prezentował znakowanie instalacji i obiektów przemysłowych oraz zabezpieczenia antypoślizgowe, maty ergonomiczne, drukarki do samodzielnego znakowania. Na stoisku Tele Radio Polska Sp. z o.o. można było znaleźć bezpieczne systemy sterowania radiowego do różnego rodzaju zastosowań. Zakład Elektroniki i Automatyki Przemysłowej "Elkon" Sp. z o.o. zaoferował rozwiązania z zakresu elektrotermii, elektrotechniki, elektroniki i automatyki przemysłowej.

Ponadto na targach pojawiły się Stahlwille Polska Sp. z o.o. firma, która ma w swojej ofercie wyposażenie fabryk i warsztatów, zestawy narzędzi, mobilny serwis znakowania, serwis kalibracji kluczy dynamometrycznych. 5SAutomate zaprezentowała rozwiązania lean robotics usprawniające robotyzację na różnych etapach produkcji. Delta Automation pokazała nowości z zakresu projektowania i programowania narzędzi służącym automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. SPSoft-Tech Paweł Drzewiecki pojawił się z ofertą szkoleń i kursów: m. in. szkolenia operatorów i konserwatorów UDT, TDT, kursy spawalnicze, kursy na maszyny budowlane i drogowe.

Firma Bosky pokazała innowacyjny sposób wiązania palet ErgoPack oraz wózki manipulacyjne Hovmand. AGH Solar Boat Team to projekt studencki w ramach którego budowana jest zero-emisyjna łódź wyścigowa wykorzystująca w 100% odnawialną energię słoneczną. 

Tradycyjnie odbył się konkurs o Medal  Expo  Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę firma Denios sp. z o.o. za czujnik wycieków SpillGuard, który miał swoją polską i światową premierę na targach. Wyróżnienie otrzymał natomiast Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej za tłok do silnika spalinowego wzmocnionego lokalnie kompozytowym insertem AI/SiCp wytwarzanym w procesie odlewnia odśrodkowego. 

Nie zabrakło także licznych wydarzeń towarzyszących takich jak:

  • warsztaty „Transformacja cyfrowa - Ewolucyjna modernizacja przemysłowa w dobie rewolucji 4.0”- KSSE S.A. oraz Klaster SA&AM,
  • seminarium „Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 - nowe trendy i wyzwania” - Katedra Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej,
  • konferencja branżowa "Produkuj bezpiecznie - smart factory 2020" - pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu,
  • warsztaty "Podstawy programowania i obsługi sterowników SIMATIC S7-1200" - EMT-Systems Sp. z o. o.,
  • warsztaty "Wdrażanie systemów ciągłego monitorowania i diagnostyki maszyn" - AdEnSo Adapted Engineering Solutions,
  • pokaz eksperymentalny "Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych" - Denios Sp. z o.o.

Salonowi KOMPOZYTmeeting towarzyszyły tradycyjnie branżowe warsztaty eksperckie oraz seminarium pt. "Materiały kompozytowe w przemyśle". Organizatorami wydarzenia był Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Expo Silesia. Przez cały czas odbywały się również spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 24-25 lutego 2021 roku.


Czytaj więcej:
Relacja 186
Wideo 168
Wywiad 294