Zakończyły się targi SyMas i Maintenance

Zakończyły się targi SyMas… V edycja Targów Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas oraz IV edycja Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance odbywały się w tym roku w dn. 2 i 3 października w Hali Targów w Krakowie.

Obie imprezy na dobre wpisały się w kalendarz przemysłowych wystaw branżowych. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją znacznie wzrosła liczba wystawców oraz różnorodność imprez towarzyszących. Co za tym idzie, tegoroczna edycja przyciągnęła również większe grono odwiedzających. Wystawcy zgodnie podkreślają - targi odwiedzili branżowi goście, profesjonaliści, którzy wiedzą, czego szukają i w jakim celu przyszli na targi. Były to w większości osoby podejmujące kluczowe decyzje w przedsiębiorstwach, a przez to - posiadające wpływ na kwestie związane z zakupem nowego sprzętu czy wdrażaniem nowoczesnych technologii.

W tym roku na stoiskach swoją ofertę prezentowało niemal 120 firm, a zatem więcej niż w roku ubiegłym. W ofercie wystawców można było zobaczyć między innymi: urządzenia do transportu, przeładunku i magazynowania, aparaturę kontrolno-pomiarową, elektronikę systemów ważących, osuszacze i filtry powietrza, dmuchawy, sprężarki, silosy i magazyny, suszarnie, odsiewacze wibracyjne, przenośniki, podajniki, dozowniki, wagi, mieszarki, suszarki, granulatory, separatory, młyny, kruszarki, prasy, odpylacze przemysłowe, środki smarne oraz rozwiązania w zakresie BHP. W ramach Strefy Outsourcingu wystawcy prezentowali usługi serwisu urządzeń, wdrażania przemysłowych systemów IT, czyszczenia przemysłowego, relokacji urządzeń przemysłowych, usług doradczych oraz szkoleniowych w zakresie utrzymania ruchu.

SyMas 2013


Nowością podczas tegorocznej edycji była Strefa ATEX, w której wystawcy zaprezentowali urządzenia oraz podzespoły stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, jak również usługi dla firm używających tego typu urządzeń. Jedną z atrakcji prezentowanych w ramach strefy był Pokaz Systemów Tłumienia Wybuchu, podczas którego aktywowano butlę HRD - czyli rodzaj specjalnej, niezwykle szybkiej gaśnicy która ulega całkowemu opróżnieniu w czasie kilkunastu tysięcznych sekundy.


Czytaj więcej:
Maszyny 548
Targi 1169