Zamek z funkcją doszczelniania firmy Elesa+Ganter

Zamek z funkcją doszczelniania…
Firma Elesa+Ganter poszerzyła ofertę zamków z funkcją doszczelniania o model GN 516.5 wykonany ze stali kwasoodpornej. Wprowadzenie nowego produktu rozszerza możliwości stosowania zamków z tej serii w sektorze przemysłu spożywczego, chemicznego i farmaceutycznego.

Zamki GN 516 zostały wprowadzone w 2012 roku jako nowa rodzina produktów. Ich specjalnie zaprojektowany mechanizm, poza samym zamknięciem, umożliwia również dociśnięcie drzwi do ramy. Najnowszy model noszący oznaczenie GN 516.5 jest wykonany ze stali kwasoodpornej AISI 316 (korpus i pierścień czołowy) oraz stali AISI 304 (rygiel).

Zamek z funkcją doszczelniania Elesa+Ganter


Zasada działania zamków serii GN 516.5 jest taka sama jak w przypadku modelu GN 516. Po przekręceniu zamka o 90 stopni następuje obrót rygla i zamknięcie osłony. Podczas przekręcenia o kolejne 90 stopni rygiel przesuwa się wzdłuż osi zamka o 6mm powodując dociśnięcie osłony do ramy. Funkcjonalność ta, w połączeniu z gumowym uszczelnieniem drzwi, gwarantuje ich pewne zamknięcie odporne na pył, kurz, wibracje i inne czynniki.
 
Zamek GN 516.5 dostępny jest w kilku wariantach:
  • VK8 z wkładką z profilem kwadratowym
  • SCH z wkładką pod płaski wkrętak
  • VDE z wkładką z profilem dwuskrzydłowym (VDE5)
  • RG z pokrętłem gwiaździstym GN 7336
  • KG z uchwytem
  • HG z dźwignią zamykającą.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska