Zamknięcie do piwa beczkowego DraughtMaster™

Zamknięcie do piwa beczkowego… Doświadczenie RPC Bramlage w dziedzinie formowania wtryskowego odegrało istotna rolę w opracowaniu systemu DraughtMaster™. Jest to nowy rewolucyjny system Carlsberga do piwa beczkowego, do którego firma RPC wyprodukowała oryginalne wielofunkcyjne zamknięcie.

DraughtMaster™ jest idealnym rozwiązaniem odwiecznego problemu związanego z serwowaniem piwa beczkowego w mniejszych barach. Takie lokale zwykle były dotąd stratne, ponieważ nie były w stanie sprzedać piwa w dużych beczkach na tyle szybko, aby produkt zachował swa jakość. Opracowywane od trzech lat rozwiązanie firmy Carlsberg wykorzystuje wysokobarierową 20-litrowa beczkę z tworzywa sztucznego i unikatową chłodzoną komorę, umożliwiając serwowanie świeżego piwa beczkowego do 21 dni.

Zamkniecie beczki jest jednym z najważniejszych elementów zestawu i firma RPC Bramlage współpracowała ściśle z Carlsbergiem podczas długiego okresu testowania, aby zapewnić jego optymalną funkcjonalność. Głównym kryterium było zabezpieczenie zamknięcia, uniemożliwiające jego otwarcie poza chłodzoną komora, aby chronić piwo przed naruszeniem oraz działaniem tlenu. Ponadto zamkniecie musiało być odporne na duże ciśnienie występujące w beczce.

Projekt RPC Bramlage składa się z dziewięciu części; jest to m.in. trwała uszczelka do beczki, rurka łącząca z komora DraughtMaster™ oraz pomysłowy przebijak. Samo zamkniecie jest formowane wtryskowo z wysokoudarowego polipropylenu.

Miedzy beczka a zamknięciem znajduje się wysokobarierowa folia zamykająca, pomagająca zachować jakość produktu. Po umieszczeniu beczki w komorze ciśnieniowej DraughtMaster™ folia zostaje przebita, a piwo płynie z beczki do kurka.

W przeciwieństwie do beczek stalowych przeznaczonych do wielokrotnego napełniania, z czym wiążą się koszty transportu i czyszczenia, beczki DraughtMaster™ są jednorazowego użytku. Beczka stopniowo się zapada w miarę ubywania piwa, po czym po prostu się ja wyrzuca, co zapewnia małym lokalom dodatkowe oszczędności.

Beczki DraughtMaster™ są także dostępne w mniejszej 5-litrowej wersji do użytku domowego, pozwalając konsumentom cieszyć się świeżym, schłodzonym piwem prosto z beczki. Zakłady RPC Bramlage dostarczyły zaadaptowany projekt zamknięcia odpowiedni do zastosowań domowych.

„DraughtMaster™ to ważny krok naprzód w technologii piwa beczkowego, a firma RPC Bramlage ogromnie przyczyniła się do tego, aby system zapewniał utrzymanie wysokiej jakości produktu i był łatwy w obsłudze dla pracowników barów i konsumentów w domach” – stwierdził Jan Nørager Rasmussen z Carlsberg.

RPC BRAMLAGE GmbH
Brageler Straße 70
D-49393 Lohne
Germany
Tel: +49 (0) 4442 881 200
Fax: +49 (0) 4442 881 252
Email: management@rpc-bramlage.de
Webpage: www.rpc-bramlage.de

Czytaj więcej: