Zapłon linii produkcyjnej w MKF-Ergis

Zapłon linii produkcyjnej…
Poniedziałkowy zapłon jednej z linii nowych produkcyjnych w nowym zakładzie MKF-Ergis w Wąbrzeźnie zarząd spółki ocenia jako niegroźny. Wnioski z wstępnych oględzin wskazują, że przyczyną zapłonu było zatarcie się silnika jednego z urządzeń technologicznych, co w konsekwencji spowodowało zapalenie się materiałów dzwiękochłonnych oraz kabli.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że sytuacja została opanowana w bardzo krótkim czasie dzięki sprawnej reakcji współdziałających z sobą jednostek zakładowej i państwowej straży pożarnej.

Głównym skutkiem zapłonu było znaczne zadymienie hali produkcyjnej. Jeden z pracowników został skierowany na badania kontrolne. Według wstępnej oceny straty materialne nie powinny przekroczyć 200 tys. zł, a przywrócenie produkcji na zatrzymanej linii produkcyjnej powinno nastąpić w ciągu 5-10 dni.

Spółka MKF-Ergis jest dostawcą folii do produkcji opakowań spożywczych, farmaceutycznych oraz technicznych. Oferuje szeroką gamę produktów z folii PVC, PET i PET/PE, tworząc rozwiązania w postaci laminatów oraz folii wierzchnich. Fabryki spółki znajdują się w Wąbrzeźnie (MKF-Ergis Sp. z o.o.), Berlinie (MKF-Ergis GmbH) i Gallinie k. Hamburga (Schimanski-Ergis).

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo 72 Folia 324

brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska