Zawiasy firmy Elesa+Ganter Produktem Roku 2012

Zawiasy firmy Elesa+Ganter…
Konkurs został zorganizowany przez redakcję magazynu "Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych". Do finału zakwalifikowano 5 produktów, a zwycięzcę wyłonili czytelnicy magazynu. Produkt firmy Elesa zwyciężył w kategorii "Bezpieczeństwo ludzi, maszyn i procesów".

Zawiasy CFSW z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa powstały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa operatorom maszyn i urządzeń. Wbudowany w nich zestaw przełączników skutecznie odcina zasilanie maszyny w momencie otwarcia osłony lub drzwi dających dostęp do jej wnętrza. Stosowanie tego typu zawiasów umożliwia uniknięcie wypadków przy pracy np. przy przypadkowym otwarciu ważnej części urządzenia.

- Zdobyte wyróżnienie jest dla nas ważne przede wszystkim dlatego, że przyznali je czytelnicy branżowego magazynu, a więc osoby, które potrafią fachowo ocenić rozwiązania dostarczane przez Elesa+Ganter na rynek - powiedział Filip Granowski z firmy Elesa+Ganter Polska. - Jest to oznaka dużego kredytu zaufania ze strony Klientów, za który serdecznie dziękujemy. Utwierdzili nas w przekonaniu, że warto dbać o najwyższą jakość projektowanych rozwiązań.

Konstrukcja zawiasu CFSW bazuje na obudowie ze specjalnego tworzywa, SUPER-technopolimeru zapewniającego podwójną izolację zawiasu. Rozwiązanie takie eliminuje konieczność uziemiania, rozszerzając jednocześnie możliwości adaptacji przełączników. Wspomniana powyżej izolacyjność zawiasu dała konstruktorom możliwość pełnego wykorzystania standardowego, ośmiopinowego przyłącza. Zawias wyposażony jest więc w cztery przełączniki, które mogą być wykorzystywanie w różnych konfiguracjach (standardowo 2NO+2NC lub 1NO+3NC ). Materiał zastosowany do budowy zawiasu (SUPER-technopolimer) posiada własności mechaniczne porównywalne do stali! Zapewnia to zarówno bardzo dużą trwałość (1 milion cykli), jak i obciążalność (do 2800N). Konstrukcja zawiasu umożliwia montaż na kilka różnych sposobów, uniemożliwiając jednocześnie jego nieautoryzowany demontaż. Zapewniają to specjalne zaślepki dostarczane w komplecie z zawiasem. Dzięki klasie szczelności IP 67 zawias może być stosowany nawet w urządzeniach mytych ciśnieniowo.

Zawias CFSWbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska