Zawiasy z wyłącznikiem bezpieczeństwa

Zawiasy z wyłącznikiem bezpieczeństwa…
Zawias z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW firmy ELESA wszedł do finału konkursu „Produkt Roku 2012” w kategorii: Bezpieczeństwo ludzi, maszyn i procesów. Konkurs jest organizowany przez redakcję magazynu Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych i jest to jego ósma edycja.

Zawiasy CFSW powstały z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa operatorom maszyn i urządzeń. Wbudowany w nich zestaw przełączników skutecznie odcina zasilanie maszyny w momencie otwarcia osłony lub drzwi dających dostęp do jej wnętrzna. Stosowanie tego typu zawiasów umożliwia uniknięcie wypadków przy pracy np. przy przypadkowym otwarciu ważnej części urządzenia.

Konstrukcja zawiasu CFSW bazuje na obudowie ze specjalnego tworzywa, SUPER-technopilimeru zapewniającego podwójną izolację zawiasu. Rozwiązanie takie eliminuje konieczność uziemiania, rozszerzając jednocześnie możliwości adaptacji przełączników.

Wspomniana powyżej izolacyjność zawiasu dała konstruktorom możliwość pełnego wykorzystania standardowego, ośmiopinowego przyłącza. Zawias wyposażony jest więc w cztery przełączniki, które mogą być wykorzystywanie w różnych konfiguracjach (standardowo 2NO+2NC lub 1NO+3NC ).

zawiasy z wyłącznikiem bezpieczeństwa


Materiał zastosowany do budowy zawiasu (SUPER-technopilimer) posiada własności mechaniczne porównywalne do stali. Zapewnia to zarówno bardzo dużą trwałość (1 milion cykli), jak i obciążalność (do 2800N).

Konstrukcja zawiasu umożliwia montaż na kilka różnych sposobów, uniemożliwiając jednocześnie jego nieautoryzowany demontaż. Zapewniają to specjalne zaślepki dostarczane w komplecie z zawiasem.

Dzięki klasie szczelności IP 67 zawias może być stosowany nawet w urządzeniach mytych ciśnieniowo.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20