Zbliżają się targi Taropak 2010 w Poznaniu

Zbliżają się targi Taropak…
Coraz mniej czasu pozostało do kolejnej edycji targów Taropak w Poznaniu. To największa w Polsce impreza wystawiennicza dla branży opakowaniowej. Odbywa się co dwa lata, a zbliżająca się edycja zaplanowana jest na 13 – 16 września 2010 r.

Taropak, to największe targi branży opakowaniowej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej, a co za tym idzie bardzo dobre miejsce do prezentacji swoich wyrobów i nowości.

Jak podkreślają przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora wydarzenia, atuty wystawy to m.in. bardzo duża liczba profesjonalnej publiczności z Polski i zagranicy. Na Taropaku spodziewanych jest ok. 42 tysięcy gości, a wśród zwiedzających mają się znaleźć przedstawiciele firm przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, motoryzacyjnego, elektronicznego, budownictwa, poligraficznego, producenci sprzętu AGD, hurtownie i sieci handlowe.

O jakości targów świadczy też ich międzynarodowych charakter. W 2008 r. uczestniczyło w nich blisko 300 zagranicznych wystawców z 30 krajów. Łącznie Taropak gromadzi ok. 800 firm prezentujących na stoiskach swoje produkty i usługi. Dwa lata temu w Poznaniu zaprezentowana została również rekordowa liczba nowości rynkowych - było ich aż 250.

Taropak 2010


W tym roku w stolicy Wielkopolski nie zabraknie firm oferujących surowce i półprodukty do produkcji opakowań, materiały opakowaniowe, opakowania i pomocnicze środki opakowaniowe, maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do wyrobu opakowań, usługi poligraficzne oraz logistyczne. Warte podkreślenia jest też, że wspólnie z Taropakiem odbywają się targi Polagra-Food i Polagra-Tech. To dobre połączenie bowiem 65 proc. opakowań przeznaczonych jest dla przemysłu spożywczego.

Jak zwykle program wystawienniczy uzupełniony zostanie przez ciekawe prelekcje, spotkania ze specjalistami i specjalistyczne konferencje. Można będzie wziąć udział w licznych seminariach przygotowanych m.in. przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań, Polską Izbę Opakowań.

Oczywiście w tegorocznym Taropaku nie zabraknie również naszego serwisu Plastech.pl. Będziemy jednym z wystawców tych targów.

Czytaj więcej: Targi 1046 Opakowania 1341

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska