Zemat współpracuje z Amerykanami z Florydy

Zemat współpracuje z Amerykanami…
Firma Zemat była jednym z ponad 30 wystawców z Polski, którzy zaprezentowali się podczas niedawnych targów interpack 2008 w niemieckim Düsseldorfie. Spółka poinformowała m.in. o ciekawej współpracy z jedną z amerykańskich firm, mających siedzibę na Florydzie.

Zemat Technology Group to firma świętująca właśnie 50 lat swojego istnienia. W tej chwili jest to polsko-amerykańska korporacja i jedyny producent i dostawcą na rynek Polski i Europy Centralnej urządzeń wykorzystujących technologię wysokich częstotliwości (RF/HF) w procesach zgrzewania polimerów, produkcji opakowań, generowania zimnej plazmy, nagrzewnictwa i suszenia przemysłowego oraz formowania drewna. I właśnie z najnowszą ofertą firmy można było zapoznać się podczas targów interpack 2008.

- Ponad 80 proc. naszej produkcji przeznaczone jest na eksport. Dlatego obecność na tego typu imprezach jest w pełni zrozumiała. Posiadamy przedstawicieli niemal na całym świecie. Działają oni krajach Unii Europejskiej, w Rosji, na Ukrainie oraz w USA, Australii, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie - tłumaczył w Düsseldorfie na stoisku firmy jej prezes Sylwester Korotyński.

Firma Zemat na targach interpack 2008

Na interpacku spółka skupiła się na pokazaniu swoich urządzeń pakujących i zgrzewających. Zaprezentowała m.in. najnowsze zgrzewarek wysokiej częstotliwości (HF/RF) używane do zgrzewania takich tworzyw jak PU, PVC, PET, ale też i innych polimerów. Wszystkie jej urządzenia wyposażone są w firmowy układ automatycznego dopasowania mocy - ZTG Auto-tuning. W tej chwili na portfolio Zemat związane ze zgrzewarkami wysokiej częstotliwości składają się m.in. zgrzewarki wysokiej częstotliwości: jednostanowiskowe, dwustanowiskowe, traveling head, liniowe, karuzelowe, pneumatyczne.

- Do niedawna były to głównie maszyny służące pracy na potrzeby branży opakowaniowej. Ale teraz się to już stopniowo zmienia. Przeznaczone są do zgrzewania polimerów, ale już niekoniecznie opakowań. Zamiast opakowań mogą to być plandeki, różnego rodzaju bannery, namioty. Dużym segmentem rynkowym zaczyna być medycyna i związana z nią produkcja i zgrzewanie worków na krew, worków do insuliny - opowiada Sylwester Korotyński.

Na stoisku firmy można było zapoznać się również z ofertą maszyn przeznaczonych do produkcji opakowań blistrowych. Podstawowymi maszynami potrzebnymi do produkcji tego typu opakowań są: formierka próżniowa i zgrzewarka.

Maszyny oferowane przez Zemat mają wzięcie w wielu segmentach. Dla przykładu w branży motoryzacyjnej sięga po nie jedna z dużych norweskich firm. Wykorzystuje je do produkcji pneumatycznej regulacji siedzenia umieszczanego w samochodzie. Potem powstałe w ten sposób produkty trafiają do aut takich koncernów jak BMW, Volvo.

Sylwester Korotyński z firmy Zemat

Innym dużym koncernem współpracującym z Zematem jest Siemens. Polska firma budujemy dla niego duże maszyny. Siemens będzie wykonywał na nich izolatory do transformatorów wysokiej mocy. Dwie takie maszyny powędrują do Brazylii, a dwie do Niemiec. Oprócz tego Zemat wchodzi też obecnie w duży kontrakt z amerykańską firmą z siedzibą na Florydzie. Amerykanie na zgrzewarkach z Polski wykonywać będą rolety antyhuraganowe. W ich fabrykach powstaną rolety z siatki ze stali nierdzewnej na bazie włókna kevlarowego. Na zgrzewarkach Zematu odbywać się będzie proces zgrzewania krawędzi siatki ze zbrojeniem poliuretanowym laminowanych z kevlarem. Amerykanie kupią 20 - 30 maszyn wyprodukowanych przez Zemat.

Odwiedziny stoiska Zemat to także okazja do pytania o rynkowe trendy, z którymi w codziennej działalności spotyka się firma. - Dawniej polscy odbiorcy kierowali się przede wszystkim ceną maszyn. Liczyli pieniądze i zgodnie z tym podejściem urządzenie musiało być przede wszystkim tanie. Obecnie jednak to podejście mocno się zmieniło. Rosną wymagania, klient może nawet dopłacić. Inwestycje w dobry sprzęt, a taki na pewno my oferujemy, zaczęły się zwracać - przyznaje Sylwester Korotyński.

Czytaj więcej: Targi 1085 Maszyny 528

brak
 

Producent maszyn przemysłowych: zgrzewarki wysokiej częstotliwości, impulsowe, automatyczne, automaty do produkcji opakowań kartonowych

Polska