Zjednoczony Engel

Zjednoczony Engel
14 stycznia 2003 austriacki producent wtryskarek Engel oficjalnie połączył swoje austriackie firmy w jedną całość. Od teraz pod nazwą ENGEL AUSTRIA GmbH będą działały wcześniejsze firmy:
 • ENGEL Vertriebsgesellschaft m.b.H., Schwertberg
 • ENGEL Maschinenbau Ges.m.b.H., Schwertberg z trzema zakładami w Schwertberg, St. Valentin i Steyr
 • ENGEL Automatisierungstechnik Ges.m.b.H., Dietach.

  Zmiana strukturalna będzie miała wpływ wstecz na cały rok rozrachunkowy 2002/2003 firmy, który zaczął się 1 kwietnia 2002. Schwertberg pozostaje siedzibą firmy, wszystkie zakłady produkcyjne zostają utrzymane.

  Połączenie indywidualnych firm w jedną całość ma pozwolić zwiększyć przewagę konkurencyjną firmy jako innowacyjnego dostawcy kompletnych systemów do wtryskowego przetwórstwa tworzyw – od pojedynczych maszyn do kompletne zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Wyeliminowanie istniejących do tej pory interfejsów pomiędzy poszczególnymi organizacjami pozwoli uprościć działania firmy czyniąc ją bardziej efektywną. Zmiana jest także następstwem szkód związanych z powodzią jaka miała miejsce w zakładzie w Schwertbergu latem 2002 roku. W ramach Projektu Feniks infrastruktura firmy została teraz tak odbudowana i ulepszona, że produkcja zakładu w Schwertbergu będzie lepiej współgrała z zakładami w St. Valentin, Dietach i Steyr.

  Engel posiada teraz jednorodną strukturę organizacyjną dla produkcji, sprzedaży i serwisu podobnie jak ma to już miejsce w zagranicznych zakładach w USA, Kanadzie i Korei. Engel Austria GmbH jako firma matka europejskich oddziałów zwiększa wartość kapitały z obecnych 2milionów Euro do 20 milionów Euro, co wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia 2003roku.

  Powódź
  Archiwum: sierpień 2002 - Engel, Schwertberg - Powódź

 • Czytaj więcej: Umowy 141