Złoty medal Taropaku za nagrzewnice powietrza Leister

Złoty medal Taropaku za nagrzewnice…
Nagrzewnice powietrza Leister LHS szwajcarskiej firmy Leister Process Technologies nagrodzone zostały Złotym Medalem Targów Taropak. W naszym kraju przedstawicielem firmy jest spółka Heisslufttechnik.

Taropak to największe w Polsce targi dla branży opakowaniowej. Odbyły się we wrześniu w Poznaniu.

Trzy, nowe serie nagrzewnic Leister: LHS Classic, LHS Premium oraz LHS System stanowią alternatywę dla rozwiązań gorącego powietrza w procesach przemysłowych. Wszystkie produkty z nagrodzonej serii są kompatybilne. Dlatego możliwość zastąpienia nagrzewnicy z jednej serii nagrzewnicą z drugiej serii umożliwia zwiększenie wydajności i elastyczną reakcję na zmieniające się wymagania.

To co cechuje wyróżnione nagrzewnice, to m.in. zoptymalizowana konstrukcja grzałki i zmniejszony opór powietrza. Obydwie cechy zapewniają równomierne nagrzewanie, efektywne przewodnictwo termiczne i zmniejszone obciążenie drutu grzejnego. Zastosowane rozwiązania technologiczne, w tym zabezpieczenia układów elektronicznych chronią urządzenia przed wpływem otoczenia. Dzięki temu nagrzewnice LHS sprawdzają się też w rzemiośle.

Dyplom i medal targów Taropak za nagrzewnice Leister

Pierwsza z nagrodzonych serii nagrzewnic, czyli Classic wyposażona jest w zintegrowany czujnik przegrzania urządzenia i grzałki. Stosowana jest najczęściej tam, gdzie nie jest wymagana regulacja temperatury lub gdzie jest ona realizowana poprzez zewnętrzne czujniki i elektronikę. Wszystkie modele osiągają maksymalną temperaturę 600 st. C przy częstotliwości 50/60 Hz.

W odróżnieniu od serii Classic, seria Premium wyposażona jest w zintegrowaną elektronikę sterującą, dzięki czemu możliwa jest płynna regulacja temperatury powietrza. Posiada ponadto wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia i grzałki. Dodatkowe, odseparowane złącze alarmowe zapewnia wysokie bezpieczeństwo procesu. Nowością tej serii nagrzewnic jest możliwość rozbudowania w każdej chwili systemu opartego na urządzeniach serii Premium do serii System. Wszystkie modele osiągają maksymalną temperaturę 650 st. C przy częstotliwości 50/60 Hz.

Ostatni z typów nagrzewnic to urządzenia serii LHS System. Dysponują one wbudowanym elektronicznym układem sterującym, który zapewnia płynną regulację temperatury.

Czytaj więcej: Nagrody 218 Maszyny 491

brak
 

Nagrzewnice powietrza, dmuchawy gorącego powietrza, pistolety do obróbki punktowej (uszlachetnianie, spawanie, zgrzewanie, obkurczanie, nitowanie)

Polska


Reportaże

Forum

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28

Yellow

Wtryskiwanie PPS 2019-06-26

Opelman

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-06-26