Zmiany w zarządzie Grupy ENGEL

Zmiany w zarządzie Grupy ENGEL…

Koncern ENGEL, austriacki producent maszyn i urządzeń do formowania wtryskowego, poinformował że z dniem 1 lutego 2022 r. dr Gerhard Dimmler, dotychczasowy wiceprezes ds. badań i rozwoju, został powołany do zarządu jako CTO. Przejmie on pion rozwoju od dr. Stefana Engledera i będzie dodatkowo odpowiedzialny za cyfryzację.

- Gerhard Dimmler odegrał decydującą rolę w kształtowaniu badań i rozwoju ENGEL w ostatnich latach i znacząco przyczynił się do tego, że firma postrzegana jest jako lider technologiczny na światowych rynkach - podkreślił Stefan Engleder. - Włączenie pana Dimmlera do zespołu zarządzającego jest ważnym krokiem dla zrównoważonej realizacji naszej strategii korporacyjnej.

gerhard-dimmler
Gerhard Dimmler. Zdjęcie: ENGEL

Kolejna zmiana nastąpiła w pionie handlowym. Markus Richter, dotychczasowy CFO, odchodzi z firmy na własne życzenie z końcem marca, czyli z końcem bieżącego roku obrotowego. Jego następcą został Simon Zeilberger, który od 1 kwietnia dołączy do Grupy ENGEL jako dyrektor handlowy.

Zeilberger zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu, głównie w branży metalowej i stalowej. - Cieszymy się, że zyskaliśmy bardzo doświadczonego następcę w osobie Simona Zeilbergera, który jest już zakorzeniony w branży metalowej. Będzie on starannie kształtował agendy handlowe Grupy ENGEL - powiedział Stefan Engleder. Serdecznie dziękujemy Markusowi Richterowi za jego wielkie zaangażowanie oraz doskonałą i bardzo udaną współpracę w ciągu ostatnich pięciu lat.

Dział Produkcji będzie nadal zarządzany przez Joachima Metzmachera jako CPO.

simon-zeilberger
Simon Zeilberger

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum