Znamy prelegentów II Środkowo-Europejskiej Konferencji Tworzyw Sztucznych

Znamy prelegentów II Środkowo-Europejskiej… Za niespełna trzy tygodnie w Siofok, położonej nad Balatonem „letniej stolicy” Węgier, odbędzie się II Środkowo-Europejska Konferencja Tworzyw Sztucznych. W ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez węgierską firmę doradczą myCeppi, wzięło udział ponad 130 uczestników z 80 firm. Organizatorzy zaprosili również 18 producentów i dystrybutorów tworzyw sztucznych w charakterze Gospodarzy, którzy w trakcie indywidualnych spotkań mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami przetwórców tworzyw sztucznych.

We wrześniu 2017 roku, uczestniczący w konferencji, goście mieli okazję nawiązać biznesowe relacje poprzez efektywne i ukierunkowane spotkania "one-on-one" w ramach "speed networking".

Przyjęta przez organizatorów formuła okazała się sukcesem a pozytywne reakcje uczestników spowodowały, iż podjęto decyzję o organizacji II edycji konferencji, która odbędzie się w dniach 8 - 9 października br.

Cel myCeppi jest w tym roku praktycznie taki sam: rozwój zorientowanego na biznes wydarzenia, podczas którego elita środkowoeuropejskich przedstawicieli przemysłu tworzyw sztucznych może się zebrać, aby zawrzeć nowe transakcje biznesowe i nawiązać nowe znajomości, znaleźć rozwiązania dla swoich technologicznych wyzwań; oraz spotkać się ze świeżymi pomysłami w celu poprawy ich efektywności.

W centrum uwagi konferencji pozostają rynki Europy Środkowo - Wschodniej, ale podobnie jak w zeszłym roku, w wydarzeniu po raz kolejny weźmie udział gość specjalny; w ubiegłym roku była to Rosja, zaś w tym roku to Japonia zaprezentuje swój potencjał w zakresie tworzyw inżynierskich i masowych.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, na chwilę obecną swój udział w sesji B2B Meetings II Środkowo-Europejskiej Konferencji Tworzyw Sztucznych, potwierdziło 45 czołowych producentów oraz dystrybutorów tworzyw sztucznych. Organizator otrzymał również już ponad 250 zgłoszeń uczestników Konferencji, ostatecznie natomiast spodziewa się, że liczba ta przekroczy 300 osób.

myCeppi Meeting


Znamy również poszczególnych prelegentów, którzy w ramach swoich wykładów przedstawią szeroki zakres zagadnień związanych z przetwórstwem tworzyw. Masayuki Tsuruoka z Idemitsu Kosan przybliży nowe podejście do tworzyw poprzez prezentację L-MODU - najnowszej poliolefiny w portfolio Idemitsu, o niskiej masie cząsteczkowej i niskim module sprężystości.

David Anderson z Anderson Plastics Consulting zajmuje się analizą rynków olefin, poliolefin i poliolefin specjalistycznych. Zdobycie tej dogłębnej wiedzy branżowej odegrało ważną rolę w rozwoju biznesu obsługiwanych przez niego klientów. Na konferencji wygłosi prelekcję "Globalne spojrzenie na polimery PE/PP ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej".

Historię elastomerów termoplastycznych przedstawią Márk Csiba, Dirk von Falkenhayn, Zoltán Gyetvai z koncernu PolyOne. Niezwykle popularne od pewnego czasu zagadnienia, takie jak druk 3D i Przemysł 4.0 zostana poruszone m.in. przez György Falka z Varineksu, który opowie o prototypowaniu 3D oraz Andrása Szűcsa z firmy Cavity Eye. Tematem tej prezentacji będą rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy służące do monitorowania i kontroli procesów.

Wykład dr. Hansa Kothe z renomowanego Instytutu Fraunhofera dotyczyć będzie hybrydowego formowania wtryskowego oraz termoplastycznych materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknami ciągłymi, zaś o przyczynach wahań jakości wyrobów wtryskiwanych opowie Jozsef Jakab z Plastics Engineering Agency.

Wykłady będą miały miejsce w godzinach: 10.00 – 16.30 w poniedziałek 8 października oraz od 9.30 do 12.00 w dniu następnym. Równolegle odbywać się będą zaplanowane spotkania B2B.

Cały program spotkań zamieszczony został na stronie myCEPPI w zakładce "B2B Meetings", zaś program konferencji znaleźć można w zakładce "Presentations".

Aby wziąć udział w II edycji Central European Plastics Meeting wymagana jest rejestracja online, której można dokonać na stronie www.plasticsmeeting.com.

JL