Zrównoważona i ergonomiczna: Cabka wprowadza paletę Retail E5.3

Zrównoważona i ergonomiczna:…
Jednym z najważniejszych celów firm korzystających z rozwiązań logistycznych jest zrównoważone gospodarowanie zasobami i redukcja emisji CO2. Cabka, firma specjalizująca się w produkcji wielokrotnego użytku opakowań transportowych wykonanych z recyklingowanych tworzyw sztucznych, chce sprostać tym wyzwaniom, prezentując składaną paletę Retail E5.3. Palety plastikowe są interesującą alternatywą dla drewnianych odpowiedników, a ich główne zalety to mała waga, łatwość w utrzymaniu oraz duża wytrzymałość mechaniczna.

- Dzięki naszym paletom, logistyka w handlu detalicznym oraz spożywczym jest bardziej opłacalna i zrównoważona. Nigdy transport towarów nie był tak bezpieczny i niezawodny, jak w przypadku nowej palety E5.3 - podkreśla Jean-Marc van Maren, dyrektor ds. Rozwoju Produktów w firme Cabka. Ulepszona paleta wyróżnia się zwiększoną sztywnością względem poprzednika oraz umożliwia wyposażenie jej w gumowe wstawki antypoślizgowe. Istnieje także możliwość wyboru palet z dodatkowymi krawędziami, które pozwalają zachować stabilność transportu skrzynek z owocami, warzywami i mięsem. Palety plastikowe stanowią doskonałą alternatywę dla używanych w transporcie ciężkich, drewnianych europalet. Retail E5.3 umożliwia pełną integrację procesów logistycznych. Utrzymana w obiegu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, a punktami sprzedaży, jest w stanie wykonać większą ilość cykli niż tradycyjne palety drewniane.

Paleta Retail E5.3 nie wymaga zastosowania tradycyjnych skrzyń nośnych. Ich lekkość pozwala na łatwe sztaplowanie, co pozwala zaoszczędzając przestrzeń magazynową i znacząco ograniczyć koszty przechowywania i transportu. Inną zaletą jest wysoka trwałość przez cały okres eksploatacji. Retail E5.3 posiada gładką powierzchnię, która pozytywnie wpływa na higienę i utrzymanie w czystości. Konstrukcja jest wolna od gwoździ oraz drzazg, powodujących obrażenia lub uszkodzenia ładunku, a lekka konstrukcja pozwala pracownikom na łatwe jej przenoszenie. Nowa propozycja firmy Cabka jest rozwiązaniem wpisującym się w myśl gospodarki cyrkularnej, gdyż wykonana jest z recyklingowanego plastiku, który krąży w obiegu zamkniętym. Cabka oferuje odbiór zużytych palet, celem przetworzenia ich na nowe.

Retail E5.3 jest dostępna w wymiarach palety Euro 1200 x 800 milimetrów i może przenosić ładunki o masie do 2,4 t. Nowa konstrukcja jest w pełni kompatybilna z poprzednią wersją. Na jednej dostawie ciężarówką, pozwala na zaoszczędzenie do 500 kilogramów obciążenia.

23-02-21-cabka-press-release-retaile5-3-03