Zrównoważony rozwój w Knarr

Zrównoważony rozwój w Knarr…

Kwestie takie jak zrównoważony rozwój i poszanowanie środowiska są obecne w społeczeństwie, polityce i przemyśle jak nigdy dotąd. Wiele z tematów, które są dziś tak popularne, od dawna są częścią codziennego życia Knarr.

- Dla nas zarówno wizja ekonomiczna, jak i ekologiczna idą w parze – i to przez wiele lat. Zrównoważone zarządzanie zasobami nie tylko się opłaca, ale jest częścią odpowiedzialnej przedsiębiorczości - mówi Rainer Knarr, dyrektor zarządzający.

Fotowoltaika

Widok z lotu ptaka mówi więcej niż 1000 słów: na powierzchni ok. 30 tys. 15 000 m², około 10 500 modułów wytwarza energię. Z mocą systemu solarnego 795,0725 kWp, Knarr w jeden słoneczny letni dzień generuje roczne zapotrzebowanie na dwa domy jednorodzinne. To sprawia, że Knarr jest jednym z największych producentów energii w regionie.

nachhaltigkeit-newsfeed-8dc4f379

Odzysk ciepła

Układ odzysku ciepła umożliwia inteligentne wykorzystanie odprowadzanego ciepła technologicznego. Odzyskiwana energia jest zazwyczaj wykorzystywana do ogrzewania budynków należących do firmy. Jest to optymalne wykorzystanie istniejących zasobów naturalnych.

Oświetlenie

Często niedoceniana technologia LED jest uważana za kluczową dla „zielonej przyszłości”. W szczególności trwałość diod LED wysokiej jakości sprawia, że jest to przyjazne dla środowiska źródło światła. Diody są wydajne, nie generują zanieczyszczeń i nadają się do recyklingu – a przy tym generują światło doskonałej jakości.

Separacja odpadów

Oprócz standardowej segregacji odpadów w budynku biurowym, bardzo ważna jest dla nas również uporządkowana utylizacja odpadów z obszarów produkcyjnych. Zwłaszcza odpady po smarach i olejach wymagają prawidłowej utylizacji.

Idea ''Biuro bez papieru''

Dzięki nieustannej optymalizacji oprogramowania możliwe stało się przekształcenie procesów wcześniej opierających się na wymianie dokumentów papierowych na przyjazną środowisku biurową codzienność bez wydruków papierowych. Już od wielu lat zarówno składanie, jak i potwierdzanie zamówień odbywa się drogą elektroniczną. Za zgodą naszych partnerów biznesowych również fakturowanie odbywa się bez udziału papierowych dokumentów.

Uzdatnianie wody chłodzącej

Dzięki uzdatnianiu wody chłodzącej wewnętrzne układy chłodzenia zachowują pełną wydajność podczas pracy. Ponadto oszczędzamy zasoby i energię, chroniąc tym samym środowisko naturalne.


Czytaj więcej:
Ekologia 492

Reportaże

Forum