Zwiększona ładowność i szerszy zasięg CoboAccess_Pal firmy Sidel

Zwiększona ładowność i szerszy…

Trend zmniejszania kosztów końcowych produkcji na liniach o niskich prędkościach poprzez zastąpienie ręcznych działań dotyczących paletyzacji kompaktowymi i przyjaznymi dla użytkownika kobotycznymi paletyzatorami jest coraz popularniejszy - szczególnie ze względu na bardzo szybki zwrot z inwestycji w te rozwiązania. Niemniej rozpowszechnienie tej wciąż nowej technologii automatyzacji było często ograniczone przez jej ładowność i przestrzeń roboczą. Teraz jednak firma Sidel wprowadza na rynek rozszerzenie dla swojej kobotycznej linii paletyzowania CoboAccess_Pal, oferując najwyższą na rynku ładowność skrzyń w swojej kategorii.

Nowy kobotyczny paletyzator firmy Sidel w wersji M jest wyposażony w ramię Yaskawa HC20, co pozwala na załadunek skrzyń o ciężarze do 14 kg, przy bardzo dużym zasięgu wynoszącym 1700 mm - zapewniając w ten sposób dwie najbardziej cenione w paletyzacji cechy. - Firma Sidel jako pierwsza w Europie użyła Yaskawa HC20 do zadań paletyzacji. Dzięki CoboAccess_Pal w wersji M możemy teraz odpowiedzieć na szerszy zakres potrzeb paletyzacji w segmencie Żywności, Domu i Higieny osobistej - mówi Florian Marlot, kierownik produktu dla platformy CoboAccess_Pal w firmie Sidel.

coboaccess-pal-m-01

Mogąc ułożyć paletę aż do wysokości 1900 mm i oferując prędkość do 6 cykli na minutę, sprzęt nadal pozwala na swobodną i bezpieczną interakcję między operatorami a urządzeniem. - Kobotyka jest coraz istotniejszym elementem działań końcowych. Zmniejsza końcowe koszty produkcji, poprawiając jednocześnie warunki pracy operatorów, zwalniając ich z konieczności przeprowadzania bardzo uciążliwych ręcznych zadań związanych z paletyzacją - tłumaczy Florian Marlot.

Wersja M CoboAccess_Pal M, zapewniająca maksymalną wydajność przy zmniejszonym ogólnym obciążeniu, zachowuje najlepsze cechy ustalonego asortymentu paletyzacji kobotycznej Sidel. W dalszym ciągu zawiera sprawdzoną platformę automatyki przemysłowej opartą o PC i PLC, gwarantującą wysoką niezawodność maszyny i szybkie ponowne jej uruchamianie po przestojach. Ponadto, intuicyjny interfejs HMI zapewnia przyjazną dla użytkownika obsługę. Oprócz tego, PalDesigner, który od lat jest stosowany w różnych rozwiązaniach do paletyzacji firmy Sidel, pozwala na autonomiczne tworzenie nowych formatów i wzorów palet.

- Po niemal dwóch latach od pierwszego uruchomienia wersji S i po zainstalowaniu ponad 50 urządzeń, ten najnowszy dodatek do naszego portfolio stanowi doskonałe uzupełnienie naszej oferty kobotycznych paletyzatorów, które zaspokoją każdą potrzebę - podsumowuje Florian Marlot.

coboaccess-pal-m-02
Reportaże

Forum

Karol83

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-02-28

Alphaplast

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-02-16

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01