Żywice i żelkoty firmy Lerg z certyfikatami

Żywice i żelkoty firmy Lerg…
Firma Lerg poinformowała, że w lipcu br. zakończył się proces certyfikacji jej produktów - żywicy Estromal 17.GE-06 i żelkotów FlexCoat - zgodnie z wymaganiami znanej i uznawanej na całym świecie jednostki badawczej DNV - GL. Uzyskanie tych certyfikatów jest potwierdzeniem, że zarówno żywice, jaki i żelkoty spełniają wymagane standardy i mogą być stosowane przy produkcji sprzętów pływających tj. statków, łodzi czy jachtów. Certyfikat znany jest na całym świecie, a jego posiadanie znacznie zwiększa możliwości sprzedażowe produktu, ponieważ ze względu na wysokie standardy jakości obowiązujące w sektorze morskim klienci wymagają, aby produkty zaopatrzone były w odpowiednie potwierdzenie jakości.

Firma Lerg posiada już taki certyfikat dla serii żywic poliestrowych Estromal 11LM. Spółka planuje też poddać certyfikacji kolejną żywicę poliestrową - Estromal DL 115.

DNV-GL (dawniej Germanischer Lloyd) jest jednostką badawczą, która działa na rynku od prawie 150 lat i oferuje profesjonalne usługi dla branży morskiej, m.in. w zakresie certyfikacji systemów zarządzania, inspekcji i kontroli oraz usług związanych z energetyką wiatrową. W ramach klasyfikacji prowadzi także certyfikację wszystkich materiałów, komponentów i systemów właściwych dla bezpiecznej eksploatacji i jakości statków. Zajmują się tworzeniem nowych narzędzi, standardów i zalecanych metod do rozwiązywania problemów technicznych, wzmacniając jednocześnie wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości. DNV - GL świadczy usługi w 208 lokalizacjach w 80 krajach, a firma zatrudnia 16 tys. osób.


Producent i eksporter żywic poliestrowych
 

Aktualizacja

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

Polska