inject 4.0 - odpowiedź na wyzwania IV rewolucji przemysłowej

inject 4.0 - odpowiedź na…
Cykl sześciu jednodniowych sympozjów dotyczących „inject 4.0” zorganizowanych w styczniu br. przez znanego producenta wtryskarek firmę ENGEL był znakomitą możliwością zapoznania się z praktycznymi przejawami IV rewolucji przemysłowej.

Ponad 300 uczestników seminariów, odbywających się w dniach 19 - 31 stycznia w Warszawie, miało doskonałą okazję przekonać się o innowacjach rozwiązań oferowanych przez koncern ENGEL dotyczących przede wszystkim stabilności procesów, wydajności, dyspozycyjności a jednocześnie najwyższych poziomów bezpieczeństwa danych, które są głównym motywem przewodnim inject 4.0.

W części teoretycznej seminariów prezentowano systemy podnoszące stabilność procesu dzięki kompensacji czynników zakłócających produkcję, wiele czasu poświęcono również omówieniu możliwości optymalizacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem systemów ENGEL.

Sporą atrakcją była możliwość uczestnictwa w praktycznych warsztatach prowadzonych w centrum technologicznym ENGEL Polska. Funkcję maszyny demonstracyjnej dla oprogramowania iQ weight control, iQ clamp control i iQ flow control pełniła wtryskarka e-motion 80TL . W trakcie warsztatów uczestnicy mogli przekonać się o innowacyjności i skuteczności tych rozwiązań oraz poznać najnowsze rozwiązania z zakresu smart factory i smart production a także smart service z unikalną ofertą ENGEL e-connect.24 i authentig.

inject 4.0

Niezależnie od tego, czy chodzi o pełną integrację peryferiów, automatyzację dostosowaną do konkretnych potrzeb, czy też wprowadzenie nowej generacji jednostek sterujących CC300 - głównym celem innowacji rozwojowych ENGEL jest zoptymalizowane gniazdo produkcyjne.

I chociaż wyzwania, przed którymi stają producenci maszyn są coraz bardziej złożone, to rozwiązania muszą pozostać proste. I właśnie tutaj wkracza inject 4.0, wskazując drogę do połączonej w sieć i samooptymalizującej się produkcji metodą wtryskiwania.

inject 4.0 łączy w sobie zalety smart machine, smart production oraz smart service i jest solidną podstawą inteligentnej produkcji u klienta. Dzięki poziomej i pionowej integracji danych każdy moduł inject 4.0 może mieć swój wkład w smart factory.

Pozioma integracja danych gwarantuje płynną wymianę i dostępność istotnych danych w całym łańcuchu wartości. Oznacza to systemy produkcyjne o maksymalnej elastyczności Plug & Produce, w których można łatwiej integrować dodatkowe urządzenia ENGEL lub inne urządzenia peryferyjne.

Z kolei integracja pionowa pozwala na spójną komunikację między pojedynczym czujnikiem, wszelkimi urządzeniami peryferyjnymi, jak również wtryskarką z systemem MES aż po system ERP. Efektem jest najwyższa przejrzystość całego procesu produkcji oraz nieosiągalna do tej pory baza danych, stanowiąca podstawę analiz i decyzji.

Celem, który ENGEL postawiła sobie w związku z inject 4.0, jest rozwój komunikacji ponadsystemowej, dzięki której klienci firmy mogą wykorzystać pełen potencjał własnej produkcji. W trzech dostosowanych do siebie obszarach: smart machine, smart service i smart production, firma zapewnia odpowiednią technologię i infrastrukturę, dzięki której można stworzyć inteligentny park maszynowy.

Seminarium firmy ENGEL