Dbałość o ochronę środowiska czy usankcjonowane oszustwo
Wytłaczanie

Iebm
3 lis 2011, 19:51 Iebm

Coraz powszechniejszą praktyką staje się koextrudowanie profili , rur z regranulatu z pierwotnym granulatem na powierzchni . Czy mamy do czynienia z ochrona środowiska i właściwym zagospodarowaniem odpadów , czy obniżaniem jakości produktu ?
Zapraszam do dyskusji

Pawelw
4 lis 2011, 11:56 Pawelw

Również w branży opakowaniowej pojawia się co raz więcej opakowań wielowarstwowych, gdzie pomiędzy warstwy z pierwotnego surowca trafia warstwa z regranulatu.

Wszystko aby obniżyć koszty i być bardziej konkurencyjnym na rynku. Nowe technologie pozwalają na takie rozwiązania. I dlaczego z nich nie korzystać.

Czy to oszustwo?

Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. Myślę, że nie o ile klient jest informowany co kupuje. Z tym jednak może być różnie.

Czy mamy do czynienia z ochrona środowiska?

Ciężko wykonać kompletny bilans. Wszystko zależy od jakości wyrobu. O ile w przypadku jednorazowych opakowań chyba warto to robić, bo są one jednorazowe. To już w przypadku profili, które mają służyć latami może być różnie. Jeśli czas życia profilu z warstwą regranulatu drastycznie się skróci i trzeba będzie użyć nowy profil to możemy uzyskać efekt odwrotny - podwójne koszty i podwójne zużycie tworzyw.

Rynek pokaże czy takie rozwiązania się przyjmą. Wydaje się, że dopóki cena wyrobu odgrywa decydujące znaczenie, dopóty takich wyrobów będzie przybywać, nawet za cenę gorszej jakości.

Iebm
4 lis 2011, 16:11 Iebm

Zgadzam się z Tobą całkowicie . Coś co pozwala obniżyć koszty wytwarzania będzie się rozwijać - i dobrze . Moje wątpliwości budzi coex obniżający w niekontrolowalny sposób istotne parametry , jak na przykład wytrzymałość profili okiennych . Ale o tym przekonają się ich nabywcy za jakiś czas. :)

Forum