Jak robić postój wytłaczarki ?
Wytłaczanie

Tipen1
20 mar 2013, 21:44 Tipen1

Witam.
Proszę o radę jak wyłączać wytłaczarkę na czas postoju.Wytłaczam HDPE. Tak się składa, że wytłaczarkę wyłączam codziennie, wiem że to źle ale co zrobić:) Jak to robić aby zminimalizować "czarne kropki", żółtawe gluciki itp. rzeczy które z czasem nasilają się. Co ok. 1 miesiąca muszę przeczyścić cały układ.
Co jest najlepsze:
1) przed wyłączeniem zamknąć zasyp i wypchnąć całe tworzywo (tak robię),
2) wypchnąć tworzywo tylko ze strefy zasypu i pozostawić tworzywo w układzie,
3) pozostawić na noc grzanie głowicy ok. 30-50 stopni.
A może jakieś lepsze metody?
Dziękuję.

Iebm
21 mar 2013, 9:12 Iebm

Skoro musisz wyłączac maszynę codziennie , to trudno jest ustrzec sie problemów o których piszesz . To co robisz - wypychanie tworzywa , jest najlepsze , rób to tylko na obniżonych temperaturach i wolniejszych obrotach , HDPE zgestnieje i zachowa się cześciowo jak cleaner.

Plastico
21 mar 2013, 10:19 Plastico

Słusznie Iebm napisał,dodałbym taką radę-kończąc prace zacznij obniżać nastawy temp. ,ostatnie 2-3 minuty niech idzie nawet na samych wentylatorach a najważniejsze jest na jakich nastawach ruszasz ,ruszaj też na niższych niż produkcyjne a grzanie głowicy ogranicz do minimum koniecznego ,nie przegrzej bo stąd się biorą Twoje problemy głównie.Jak skręcisz z choćby małym wypływem to też tak będzie robić i nic tylko rozbierać.Metodą doświadczenia dojdź do momentu w którym rozruch to minimum konieczne aby maszyna odpaliła. To słychać .
Chodzi o to żeby to nie grzało się cholera wie ile niepotrzebnie tylko równo wszystkie sekcje podeszły i odpalasz,równo podkreślam.

pozdrawiam i powodzenia w próbach ,z pewnością wykapujesz temat.

ps A co niby miałoby dac grzanie głowicy całą noc? Ciekawa teoria :D
Acha i wyjmij tego gluta z martwej strefy ,to ułatwi rozruch ,ale to chyba oczywiste.

Tipen1
22 mar 2013, 22:48 Tipen1

Dziękuję za odzew, do następnego razu:)

Forum