Ozdobna listwa z tworzywa
Wytłaczanie

12 lis 2013, 18:23 Sikorss19

Witam

Chciał bym zapytać w jaki sposób produkuje się listwy ozdobne które stosowane są jako oprawa obrazów. Nie chodzi mi oczywiście ani o listwy z MDFu ani o listwy drewniane, Mam namyśli listwy importowane z chin które maja dość ciekawą konstrukcję. Przypuszczam że jest to jakieś (jakie?) tworzywo które celem zwiększenia objętości i zmniejszenia masy jest spieniane. Potrzebuję informacji w jaki sposób spienia się takie tworzywo na jakiem maszynie się to odbywa, jaka maszyna jest w stanie nadać jej kształt, podłużnie zrobi to wytłaczarka ale czy są wytłaczarki które nadadzą listwie również poprzeczny wzór? Jak droga jest produkcja takiej listwy i czy możliwa w Polsce?
W jaki sposób nadać kolor takiej listwie, farba nie będzie raczej chciała do przylgnąć do tworzywa, poza tym załóżmy złoty kolor ze spękaliną musi być to chyba jakiegoś rodzaju okleina?
Przepraszam za ta ilość nieprofesjonalnych pytań i proszę o wyrozumiałość w odpowiedziach
Za każdą odpowiedz będę wdzięczny ponieważ zastanawiam się nad uruchomieniem takiej produkcji

14 lis 2013, 20:29 Macron51

Witam. Wykonałem linię do produkcji listew przypodłogowych ze spienionego PVC. To doża (ok 8T i ponad 25 mb)i droga zabawka, niestety nie dająca efektu jakiego szukasz. Myślę, że tak skomplikowany kształt można uzyskać wylewając żywicę w formach silikonowych.
Pozdrawiam

Radomira

15 lis 2013, 17:05 Sikorss19

Dzięki za informacje, ale wylewanie żywicy w formach sylikonowych raczej może nie zdać egzaminu przy większej produkcji ponieważ może być ciężko zautomatyzować taką linię, poza tym żywica w przekroju 5x5 cm na metr będzie ważyła około 250 gram a taka o której mówię i widziałem w sklepach z wyposażeniem wnętrz jest bardzo lekka (cały obraz około 1 kg).

Może się mylę i myślę nie o takiej żywicy.

Drugą sprawą jest że bardzo interesuje mnie jak w ogóle działa taka maszyna np. ta którą skonstruowałeś i wydaje mi się że taka listwa nie będzie bardzo odbiegała od listwy o której ja mówię.

Znalazłem taki wątek na forum i o czymś takim myślę:
https://www.plastech.pl/forum-plastech/Linia-do-produkcji-listwy-1977
https://www.plastech.pl/forum-plastech/Produkcja-listew-przypodlogowych-z-PVC-2698

16 lis 2013, 20:35 Iebm

Listwa przypodłogowa jest prostym profilem do wytłaczania , natomiast konstrukcja ram do obrazów wyklucza wytłaczanie - chyba że sa równie proste jak listwa przypodłogowa

17 lis 2013, 16:20 Macron51

Podaj adres, mailowy postaram się wysłać zdjęcia i krótkie filmyOdpowiedz Nowy temat