Powolne wytłaczanie
Wytłaczanie

5 gru 2013, 12:57 Marwie

Witam moze ktos bedzie znal odpowiedz na moje pytanie posiadam 3 chinskie maszyny zhangijagang na 2 mszynach wytloczyna wychodzi szybko z glowicy a jedna maszyna strasznie wolno go wytlacza co może być tego przyczyną wymienilismy pompe i dalej jest tak samo juz nie mamy pomyslu czym moze byc to spowodowane nawet jeśli wszystkie ida na tym samym materiale to ta jedna i tak strasznie wolno wytlacza. Slimak ostatnio wymieniony na nowy. Czy moze jakies uszkodzenie w glowicy? Jesli mozecie pomozcie. pozdrawiam

8 gru 2013, 19:15 Tygrys424

Witam! Posiadając trzy takie same maszyny porównał bym obciążenia na falowniku przy takich samych obrotach temperaturze i tworzywie. Gdy wartość amper będzie znacznie większa to oznacza problem głowicy lub sita czyszczącego jeśli takie posiada układ. Jeśli mniejsza to oznacza że problem jest w układzie plastyfikacji,bądz w dostarczeniu surowca ewentualnie doboru temperatur.

Radomiła

11 gru 2013, 15:04 Iebm

1. Podana przez Ciebie nazwa to nazwa miasta a nie producenta . Podaj nazwe producenta
2. Jakie tworzywo wytłaczasz ?
3. co ma wspólnego pompa podciśnieniowa z predkością wytłaczania ? Sprawdx czy szybkość obrotowa ślimaka jest taka sama jak na 2 pozostałych extruderach ?
4. Czy zasyp tworzywa jest dobrze chłodzony ?

16 sty 2014, 20:23 Elektropts

Zakładając, że wszystkie wytłaczarki są identyczne czyli ten sam model oraz mają tę samą geometrię ślimaków oraz mają te same zużycie układów uplastyczniających to:

Wydajność zależy od oporów jakie stawia głowica.

sprawności grzałek na strefach, wszystkie strefy muszą grzać i trzeba sprawdzić czy regulatory utrzymują taką temperaturę jaka jest na nich ustawiona.

Temperatury muszą być prawidłowo ustawione, do obrotów.

Warto sprawdzić jaki jest pobór prądu na silniku napędzającym ślimaki.

17 sty 2014, 6:19 Marekzaba31

miałem teraz taki przypadek w Toruniu i okazało się że jak przyjechałem na wizję a jestem z Poznania to klient nawet nie wiedział że mozna regulować prędkość ślimaka :D ale to przypadek ekstremalny :D bywają też przekładnie na sprzęgle i może się tam slizgać , albo faktycznie ustawienia falownika i jak koledzy pisali temperatura i przewęrzki w głowicy , i proponuję też sparwdzić amperomierzem wszystkie grzałkiOdpowiedz Nowy temat