Wytłaczanie z dodatkiem komponentów
Wytłaczanie

Anonymous
15 wrz 2013, 20:45 *.255.207.246

Witam, prośba o poradę czy można stosować jako komponent włókno cięte szklane lub węglowe do PVC, ABS metodą wytłaczania. Nie mogę nic odnaleźć na temat w necie. Potrzebuję też jakieś porównania wytrzymałości tego typu surowca z włóknami i bez. Wielki dzięki za pomoc.

Radociech

Iebm
16 wrz 2013, 14:10 Iebm

Oczywiście że mozna . Pamiętaj tylko co o tym myśli Twój układ plastyfikujący :)

Rolbatch
19 wrz 2013, 11:46 Rolbatch

Oczywiście można stosować włókna szklane i węglowe w przetwórstwie ABS i PVC.
Niestety użycie włókna szklanego czy to węglowego powoduje znacznie szybsze zużycie / ścieranie się układu plastyfikującego. Konieczne jest zastosowanie ślimaków bardziej odpornych na ścierania, a także trzeba się liczyć z koniecznością częstszej wymiany ślimaków.

Włókna węglowe charakteryzują się
dobrą odpornością cieplną i chemiczną, małą gęstością. Są jednak kruche i nie można ich powtórnie przetworzyć. Nie są też tanie. Są jednak bardzo wytrzymałe mechanicznie, bardziej niż włókna szklane.
Włókna szklane charakteryzują się małym wydłużeniem i wysokimi wartościami modułu sprężystości. Należy zwrócić uwagę na dobre właściwości dielektryczne, a mianowicie włókna te posiadają niskie wartości przenikalności elektrycznej względnej i współczynnika strat dielektrycznych.
Cenną zaletą włókien szklanych jest bardzo dobra zwilżalność przez
polimery, a co za tym idzie, możliwość powstawania mocnego połączenia na granicach międzyfazowych polimer/szkło.Odpowiedz Nowy temat