Zmiana ciśnienia
Wytłaczanie

10 paź 2009, 22:50 Masteer112

witam!mam pytanie ciśnienie w wytłaczarce sie zmienia!co moze byc powodem?granulat jest dobrze wymieszany bo w mieszalniku, temperatury sa odpowiednie, szczelina tez jest dobrze ustawiona i wyczyszczona!czy moze to byc czujnik od cisnienia lub odciagu?prosze o odpowiedz!

chce jeszcze dodac ze cilinder ze slimakiem zostal wymieniony na nowy...cisnienie i tak sie zmienia!

14 lis 2009, 12:37 Stroinski

Zaczniemy od tego jaki materiał Pan rozdmuchuje. LD czy HD. Zazwyczaj takie objawy wynikaja z wypracowanego układu plastyfikujacego, jednak Pan napisał iż układ jest wymieniony. Zmiana Cisnienia moze byc spowodowana cisnieniem zwrotnym, a wtedy pomoze tylko fachowy dobór temperatur. Przydatna rada- Szczeliny głowicy nie ustawiamy szczelinomierzem.

16 gru 2009, 20:43 Orlenix

Jaki model wytłaczarki ,rodzaj materiału czy jest to PVC,PP,HDPE,PE,PETG,MD każde z tych tworzyw może inaczej zachowywać sie w układach plastyfikujących i najprawdopodobniej powodem skoków ciśnienia jest temperatura pomiedzy cylindrem a glowicą
Moge słuzyć radą w sprawach wytłaczarek i wtryskarek z rozdmuchem.

Radosława

26 gru 2009, 19:41 Sarplast

Problemem wahań ciśnienia może też być za duża ilość komponentu poślizgowego czy antyblokingu w tworzywie.Miałem coś takiego szczególnie na sabicu albo jak przedawkowano poślig FSU 105 w innych granulatach.
FABS ma dużo poślizgu.Zobacz jak maszyna zachowa się na tworzywie bez dodatków np.FGNX 23D006 czy FGNX 23D022.Odpowiedz Nowy temat