Flexpol Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach


Dane kontaktowe:

ul. Łukasiewicza 46
Polska, 09-400 PłockPowołane w 1996 r. przez płocki koncern petrochemiczny przedsiębiorstwo w krótkim czasie zdobyło dominującą pozycję na rynku polipropylenowej folii BOPP, znanej pod marką BIFOL a wykorzystywanej do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe.

Późniejsze powiązania kapitałowe i współpraca z najsilniejszym polskim producentem zadrukowanych opakowań do żywności zostały wykorzystane przez firmę do opracowania niezawodnej technologii produkcji i osiągnięcia wysokiego poziomu ładu korporacyjnego. Firma osiągnęła sukces potwierdzony satysfakcjonującymi wynikami ekonomicznymi oraz prestiżowymi nagrodami branżowymi.
W lipcu 2004 r. dojrzała już i gotowa do dalszej ekspansji spółka FLEXPOL została kupiona przez firmę PPH gąsior sp. z o.o. przyjmując nazwę FLEXPOL-GĄSIOR Sp. z o.o.

W związku z przekształceniem formy prawnej właściciela naszego przedsiębiorstwa, spółki PPH gąsior w spółkę akcyjną oraz z powołaniem grupy kapitałowej siedmiu spółek pod nazwą SUPRAVIS GROUP S.A. w listopadzie 2007 r. firma powróciła do nazwy FLEXPOL Sp. z o.o..
W skład nowoutworzonej grupy wchodzą: SUPRAVIS S.A. z Bydgoszczy, FLEXPOL Sp. z o.o. z Płocka, GASIOR HUNGARY KFT. z Węgier i od października 2007 r. dwie spółki DARMEX ze Świecia a także spółka AP Case ze Słowacji oraz SUPRAVIS GmbH z Niemiec.
SUPRAVIS GROUP S.A., z łącznymi rocznymi przychodami powyżej 60 milionów EUR, wyłania się jako wiodący podmiot gospodarczy rynku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W styczniu 2007 r. wdrożyliśmy najnowocześniejszą i jedyną w Polsce technologię produkcji 5-warstwowej folii polipropylenowej CAST o nazwie handlowej QUINTEX.


Galeria zdjęć