Koltex Plastic Recycling Systems Sp. z o.o. Sp. k.

Linie do recyklingu tworzyw sztucznych: rozdrabniacze, wanny flotacyjne, myjki, wirówki, kompaktory, wytłaczarki, zmieniacze sit, granulatory, sita wibracyjne, stacje pakowania

Koltex Plastic Recycling Systems Sp. z o.o. Sp. k.
 
Dane kontaktowe:
ul. Sokołowska 28
Polska, 36-100 Kolbuszowa

Opis działalności

img-09a

Firma Koltex Plastic Recycling Systems Sp. z o.o. Sp. k. jest producentem zaawansowanych jakościowo i technologicznie linii do recyklingu tworzyw sztucznych PP, PE, LDPE, LLDPE, PS, HDPE, ABS. Firma od ponad 30 lat działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych stając się obecnie ważnym ogniwem na krajowym rynku producentów rozwiązań dla recyklingu.

Dzięki zagranicznej współpracy handlowej z czołowymi producentami maszyn i podzespołów, Koltex Plastic Recycling Systems poszerza swoją ofertę koncentrując swoją uwagę na zapewnieniu całkowicie kompletnej oferty linii do recyklingu odpadów, których najważniejszy segment stanowią linie do granulacji i wytłaczania tworzyw sztucznych. Produkowane przez firmę maszyny i systemy recyklingu przeznaczone są do recyklingu poliolefin z podziałem na przetwórstwo tworzyw twardych określane jako recykling chemii / przemiałów oraz recykling folii. Własnym klientom firma dostarcza skuteczne rozwiązania oferując szeroki zakres maszyn i urządzeń na poszczególnych etapach recyklingu tworzyw sztucznych:


  - rozdrabniania i mielenia                         - mycia i suszenia                      - maszyn importowanych                

  - granulowania i wytłaczania                     - peryferii


img-08 


Wypracowane przez firmę na przestrzeni wielu lat kontakty oraz wieloletnia praktyka pozwalają na umiejętne łączenie doświadczenia z kreatywnością. Dzięki nim Koltex PRS jest w stanie dostarczać maszyny i urządzenia przy bardzo przystępnych cenach, oferując klientom kompleksową obsługę w zakresie:

  • doradztwa w doborze maszyn;   
  • instalacji maszyn u klienta;
  • uruchomienia i szkolenia operatorów;
  • serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


Podstawowym atutem oferty firmy Koltex PRS są elastyczne i przemyślane rozwiązania dostosowane pod konkretne potrzeby poszczególnych klientów. Tą indywidualność w podejściu firma zawdzięcza sprawnie funkcjonującemu działowi R&D, złożonemu z zespołu konstruktorów wykorzystujących zaawansowane narzędzia inżynierskie CAD 3, dzięki czemu realizacja zamówień następuje dopiero po opracowaniu projektu urządzenia w postaci wizualizacji 3D, a wdrożenie do produkcji odbywa się po szczegółowej analizie i możliwej optymalizacji projektu.

Dla ugruntowania własnej pozycji na rynku urządzeń do wytłaczania i granulacji tworzyw sztucznych, Koltex PRS nieprzerwanie od 2011 r. jest jednym z rozpoznawalnych wystawców na międzynarodowych targach Plastpol. Obecnie w celu doskonalenia oferowanych produktów, firma prowadzi również zaawansowane prace badawczo rozwojowe, których wynikiem będzie wdrożenie nowoczesnych innowacyjnych rozwiązań w technologii recyklingu tworzyw sztucznych.

Galeria zdjęć

Członek organizacji