Proplast Sp. z o.o.

Wtrysk, wytłaczanie, prototypowanie, formy wtryskowe


Dane kontaktowe:

ul. Żytnia 50/52
Polska, 62-064 Plewiska k. PoznaniaJesteśmy firmą z branży tworzyw sztucznych. Na rynku istniejemy już od 25 lat co pozwoliło nam zdobyć bogate doświadczenie w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz budowy form wtryskowych. Oprócz własnej produkcji świadczymy usługi produkcji wyrobów z form powierzonych przez klienta.

Nasza wtryskownia wyposażona jest w nowoczesne wtryskarki: Arburg, Engel, Battenfeld o sile zamknięcia od 45 do 300 ton, Engel 2F 250 ton, oraz wytłaczarki. Nowoczesny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych, umożliwia nam produkcję najwyższej jakości elementów. Wybór odpowiedniego materiału jest uzależniony od zastosowania danego elementu, oraz właściwości plastycznych i walorów estetycznych, jakie ma on posiadać.


Biorąc pod uwagę wszystkie te składowe i preferencje klienta, dopasowujemy optymalne tworzywo. Przetwarzamy: PP, PS, PE, PA, PC, ABS, ASA, PUR, Noryl i inne. Przetwarzamy skomplikowane tworzywa konstrukcyjne z zawartością włókna szklanego do 50%, oraz uniepalnione do klasy V0. Na przestrzeni lat zdobyliśmy bogate doświadczenie w przetwarzaniu tworzyw konstrukcyjnych z dodatkami włókien.

Posiadamy własne biuro konstrukcyjne oraz nowoczesną narzędziownię wyposażoną w obrabiarki CNC. Oferujemy usługi począwszy od wykonania prototypu wyrobu, konstrukcji formy.