Wama Plast

Przetwórstwo tworzyw sztucznych


Dane kontaktowe:

ul. Świerkowa 1
Polska, 62-005 OwińskaW dzisiejszych czasach tworzywo jest nierozerwalną częścią każdej gałęzi przemysłu. Nasza firma już od ponad 25 lat zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Firma została założona przez Wiesławę Majchrzak w 1982 roku i do dnia dzisiejszego jest firmą rodzinną. Na przestrzeni tych lat podejmowaliśmy wiele trudnych wyzwań, dzięki którym zgromadziliśmy ogromną wiedzę w tej dziedzinie.

Obecnie główną działalnością firmy jest produkcja artykułów gospodarstwa domowego oraz wyrobów technicznych dla budownictwa, motoryzacji oraz żeglarstwa. Jesteśmy kooperantami dla firm niemieckich i szwedzkich.

Zajmujemy się również wykonywaniem form wtryskowych. Dzięki własnej narzędziowni mamy możliwość kompleksowej obsługi naszych klientów – „od projektu po gotowy detal”.

Firma zlokalizowana jest w okolicy Poznania co uważamy za duży atut.

Nie boimy się nowych produkcji. Jesteśmy gotowi podjąć się najtrudniejszych wyzwań. Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

Nasz park maszynowy składa się z 12 wtryskarek o sile zwarcia od 800 do 2000kN oraz maksymalnej gramaturze wtrysku 500 gram.

Stanowiska wtryskowe wyposażone są w nowoczesne peryferia takie jak:
- suszarki
- podajniki
- mieszalniki
- regulatory grzanych kanałów
- termostaty do stabilizacji temperatur form.

Przetwarzamy tworzywa takie jak :
PP, PA (również z włóknem), PE, POM, SAN, ABS, PS, PC, PBT, PVC, oraz kompozyty tworzywo-drewno WPC (pozwalające na wtrysk aż 70% drewna).