150 000 euro od społeczności Arburga dla uchodźców z Ukrainy

150 000 euro od społeczności…

Od końca marca br. pracownicy firmy Arburg zbierali fundusze na rzecz uchodźców z Ukrainy. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem. Datki przekazane przez pracowników zostały potrojone przez współwłaścicieli firmy, dzięki czemu zebrano łącznie 150 000 euro. W środę 27 kwietnia 2022 r. Renate Keinath, członkini zarządu Arburg oraz Thomas Brunnenkant, przewodniczący rady zakładowej, przekazali czek Reinhardowi Geiserowi, zastępcy starosty powiatu Freudenstadt.

Akcja zbierania funduszy została szeroko rozpropagowana w całej organizacji Arburga, między innymi poprzez klip wideo nagrany przez Renate Keinath, który został opublikowane w firmowym intranecie.

Kampania trwała trzy tygodnie. W tym czasie pracownicy w Lossburgu przekazali łącznie około 50 000 euro. Partnerzy i dyrektorzy firmy Arburg podjęli się potrojenia tej niemałej kwoty.

Fundusze trafią bezpośrednio do osób potrzebujących pomocy

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Fundusz Pomocy Ukrainie prowadzony przez powiat Freudenstadt, który wspiera nie tylko ukraińskich uchodźców w partnerskim powiecie tomaszowskim w Polsce ale także Ukraińcó przybywających do samego Freudenstadt.

Symboliczny czek został przekazany Reinhardowi Geiserowi, zastępcy starosty powiatu Freudenstadt, przez Renate Keinath i Thomasa Brunnenkanta. Reinhard Geiser podziękował pracownikom i partnerom firmy Arburg w imieniu powiatu.

Geiser wyjaśnił, że zaletą jest bezpośredni kontakt z powiatem partnerskim w Polsce, dzięki czemu lokalni wolontariusze mogą informować na bieżąco o aktualnych potrzebach.

- Część przekazanych pieniędzy możemy przeznaczyć na zakup konkretnych rzeczy, takich jak śpiwory, żywność i przybory toaletowe - powiedział Geiser. - Dzięki temu mamy pewność, że pomoc dociera bezpośrednio do uchodźców.

arb00180785-scheckubergabe-ukraine-27042022-j0a7197
Zastępca starosty Reinhard Geiser (po prawej) odebrał symboliczny czek z rąk Renate Keinath, członkini zarządu Arburg  i przewodniczącego rady zakładowej Arburg Thomasa Brunnenkanta

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233