4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego

4∞Form: Rewolucyjna innowacja…

Aluflexpack opracował rewolucyjną innowację w dziedzinie opakowań, która znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, ale może przydać się też w szerszym kontekście.

4∞Form to farmaceutyczny blister wykonany w całości z lakierowanego aluminium, co oznacza, że idealnie nadaje się do recyklingu. Posiada imponujące właściwości ochronne i jest zgodny zarówno z istniejącymi, jak i przyszłymi normami prawnymi oraz przepisami farmaceutycznymi i opakowaniowymi, takimi jak niedawno wprowadzone rozporządzenie PPWR.

4∞Form przeznaczony jest przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego, gdzie może zastąpić dotychczasowe rozwiązania stosowane przy pakowaniu tabletek, kapsułek i tym podobnych produktów, takie jak OPA/AL/PVC (do formowania na zimno) czy PVC/PVDC (termoformowanie). Istotną różnicą jest to, że innowacyjne opakowanie Aluflexpack jest w całości wykonane z lakierowanego aluminium. Tutaj kryje się „sekret” nazwy produktu; aluminium to materiał, który można poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jego właściwości, które w branży opakowaniowej są niezwykle istotne dla zachowania bezpieczeństwa i jakości produktów.
Aluminium jest wyjątkowo lekkie, odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury oraz zapewnia stuprocentową ochronę przed wilgocią, światłem, tlenem i innymi gazami, a także bakteriami i mikroorganizmami. Produkty w elastycznych opakowaniach aluminiowych zapewniają zatem bardzo długi okres przechowywania.

Dyrektor generalny Aluflexpack, Johannes Steurer, jest dumny z nowego produktu:

- Jako firma zajmująca się opakowaniami elastycznymi, która od ponad 40 lat opracowuje produkty na bazie aluminium, zdecydowanie stoimy za wszystkim, co aluminium ma do zaoferowania, a wynika z jego właściwości barierowych i cyrkularnych. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi klientami i zastanawiamy się nad różnymi sposobami wykorzystania aluminium, aby wspomóc ich w procesie pakowania. Nowe przepisy kształtujące rynek zachęciły nas do wypróbowania czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił: przekształcenia lakierowanego aluminium w nowy, w pełni nadający się do recyklingu produkt dla przemysłu farmaceutycznego! Wykorzystując naszą silną sieć dostawców i współpracowników, a co ważniejsze, doświadczenie i dogłębną wiedzę przemysłową naszego działu badawczo-rozwojowego, opracowaliśmy nowe rozwiązanie, które może nadać rynkowi farmaceutycznemu nowy, bardziej zrównoważony kierunek.

afp-product-4-infinity-form

Produkt można w pełni dostosować do wszelkich indywidualnych potrzeb klientów, od kształtu po nadruk i branding, a także stosować do pakowania różnych produktów farmaceutycznych, m.in. antybiotyków, właśnie ze względu na szczególnie silną barierę oraz leków dostępnych bez recepty i wielu innych.

Aluflexpack stawia na zrównoważony rozwój, o czym świadczą liczne certyfikaty. W maju 2024 r. firma została nagrodzona złotym medalem przez EcoVadis, organizację oceniającą wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju w czterech głównych obszarach: środowisko, prawo pracy i prawa człowieka, zrównoważone zamówienia oraz etyka. Tym samym Aluflexpack znalazł się w 1% najlepiej ocenianych firm przez EcoVadis w branży poligraficznej. Aluflexpack aktywnie rozwija również rozwiązania w zakresie obiegu zamkniętego, które zapewniają pełną zgodność z proponowanym unijnym rozporządzeniem w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) na poziomie europejskim. Firma zaangażowała się także w inicjatywę Science-Based Targets (SBTi), starając się zminimalizować wpływ na środowisko.


Czytaj więcej:
Recykling 1057

Reportaże

Forum