A. Schulman pokazuje folię InVision na targach K 2007

A. Schulman pokazuje folię… Technologia InVision oraz modyfikowany kompound PC/ABS, znajdujący zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, to największe atrakcje, z którymi można się spotkać na stoisku firmy A.Schulman, podczas odbywających się w Dusseldorfie targów K 2007.

- Już pierwszego dnia nasze stoisko odwiedziło 260 osób, dzisiaj zapowiada się jeszcze lepsza frekwencja – opowiadał drugiego dnia trwania targów Paweł Rup, specjalista ds. projektów tworzyw konstrukcyjnych w firmie A.Schulman. – Oczywiście jak zwykle przy tego rodzaju okazjach prezentujemy kilka nowych projektów. Tym razem spotykają się one również z wielkim zainteresowaniem gości z Azji, czego nigdy wcześniej na tak dużą skalę nie było.

Szczególnie duże wrażenie na zwiedzających robiła folia InVision. Jest to produkt stosowany do wszelkiego rodzaju detali wielkogabarytowych, m.in. zderzaków, paneli, pokryw, w których kluczowym elementem łączącym aspekty ekonomiczne, ekologiczne i jakościowe jest możliwość uzyskania idealnej jakości powierzchni, również w kolorach metalicznych bez konieczności tradycyjnego procesu malowania.

- Ta folia to realizacja pomysłu polegającego na tym, by to właśnie folia zastępowała cały proces lakierowania – tłumaczył Paweł Rup.

Folia InVision złożona jest z warstwy wierzchniej (elastomeru), warstwy adhezyjnej, warstwy koloru szarego, warstwy transparentnego jonomeru oraz warstwy ochronnej. W procesie termoformowania jest nagrzewana, forma idzie do góry, zasysane jest powietrze i powstaje folia w kształcie samochodu. W tej chwili w oparciu o tę folię wykonywane są już zderzaki dla amerykańskich klientów. Dzięki zastosowaniu tej technologii nie będą one więcej lakierowane. Ponadto folia dysponuje dobrymi właściwościami na wszelkie zarysowania.

targi K 2007, stoisko firmy A. Schulman


Koncern pokazał również drugi produkt InVision – elastomer. Został on wykorzystany do produkcji kolorowych pipetek, czyli sprzętu laboratoryjnego wykonanego z tworzywa sztucznego i przeznaczonego do przenoszenia i odmierzania cieczy.

Wiele zainteresowania wzbudziła również mała linia do przygotowywania barwników. W przyszłości ta linia do masterbaczy może się okazać prawdziwym hitem. - Mieści się w bagażniku, nie zajmuje wiele miejsca. Pozwala na wykonanie zadań bezpośrednio u klienta. To u niego można swobodnie dobrać kolor i wykonać cały proces produkcyjny. Na razie w naszym kraju jeszcze tego typu usługa nie działa, ale w przyszłości wszystko jest możliwe - ocenił Paweł Rup.

Jeszcze jedną nowością pokazaną na stoisku A.Schulman, nad którą warto się zatrzymać jest kompound PC/ABS stworzony na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Chodzi o poliamid 6 modyfikowany włóknem i kulkami szklanymi. Jest to modyfikacja do spawania laserowego. Zawiera specjalny antystatyk, zapobiegający kurzeniu się. Dzięki temu unika się kurzu np. pod dachem samochodu.

Projekt jest realizowany specjalnie dla takich koncernów samochodowych jak Volkswagen oraz Opel. Niezwykłe zalety produktu zostały już docenione przez organizatorów branżowego, prestiżowego konkursu SPE’2007.

A.Schulman jest wiodącym międzynarodowym producentem wysokiej jakości tworzyw konstrukcyjnych oraz koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących. Jest również dostawcą tworzyw masowych i termoplastycznych elastomerów. W 50 krajach na całym świecie obsługuje ponad 20 tys. klientów.

W naszym kraju działa od 1997 r. jako A. Schulman Polska. Uruchomiony przez firmę wiosną 2004 r. zakład produkcji koncentratów barwiących oraz dodatków modyfikujących, stwarza zupełnie nowe możliwości współpracy związane z dobieraniem i dorabianiem w krótkim czasie koncentratów na życzenie i pod potrzeby lokalnych klientów.

Czytaj więcej:
Targi 1280
Nowości 335
Folia 385